Austriak Gregor Schlierenzauer po najdłuższym skoku (91,5 m) znajduje się na prowadzeniu na półmetku rywalizacji w konkursie Letniej Grand Prix na normalnym obiekcie (HS-94) w Hinzenbach. Do drugiej serii awansowała cała piątka Polaków, plasują się oni w drugiej i trzeciej dziesiątce. Przed nami seria finałowa.
Gregor Schlierenzauer oddał daleki (91,5 m) i bardzo ładny stylowo skok, za który otrzymał od sędziów pięć not po 19 punktów. Na drugiej lokacie plasuje się reprezentant Czech - Roman Koudelka (91,0 m), a trzeci jest Niemiec Richard Freitag (91,0 m).
O podium z pewnością powalczą jeszcze: Michael Hayboeck (89,5 m / 4. miejsce), Marinus Kraus (89,5 m / 5. miejsce) i Stefan Kraft (88,0 m / 6. miejsce).
Z Polaków najlepiej zaprezentował się Maciej Kot (87,0 m / 11. miejsce), a tuż za nim plasuje się Piotr Żyła (86,0 m / 12. miejsce). Dawid Kubacki jest 16. (85,5 m), a Kamil Stoch (85,5 m / 21. miejsce) i Jakub Wolny (83,5 m / 23. miejsce) plasują się w trzeciej dziesiątce.
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | status | |
1 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 91,5 m | 125.7 | Q |
2 | Roman Koudelka | CZE | 91,0 m | 122.9 | Q |
3 | Richard Freitag | GER | 91,0 m | 119.8 | Q |
4 | Michael Hayboeck | AUT | 89,5 m | 119.5 | Q |
5 | Marinus Kraus | GER | 89,5 m | 118.0 | Q |
6 | Stefan Kraft | AUT | 88,0 m | 117.2 | Q |
7 | Thomas Diethart | AUT | 87,0 m | 115.4 | Q |
8 | Taku Takeuchi | JPN | 85,5 m | 114.7 | Q |
9 | Anders Bardal | NOR | 87,5 m | 114.6 | Q |
10 | Severin Freund | GER | 86,5 m | 114.2 | Q |
11 | Maciej Kot | POL | 87,0 m | 113.2 | Q |
12 | Piotr Żyła | POL | 86,0 m | 113.0 | Q |
13 | Lauri Asikainen | FIN | 88,0 m | 112.4 | Q |
14 | Tom Hilde | NOR | 86,0 m | 111.4 | Q |
15 | Daniel Wenig | GER | 85,5 m | 110.2 | Q |
16 | Dawid Kubacki | POL | 85,5 m | 110.0 | Q |
17 | Jure Sinkovec | SLO | 85,5 m | 109.7 | Q |
18 | Junshiro Kobayashi | JPN | 85,5 m | 109.4 | Q |
19 | Jernej Damjan | SLO | 84,0 m | 109.4 | Q |
20 | Andreas Wank | GER | 86,0 m | 108.9 | Q |
21 | Kamil Stoch | POL | 85,5 m | 108.6 | Q |
22 | Davide Bresadola | ITA | 84,5 m | 108.4 | Q |
23 | Jakub Wolny | POL | 83,5 m | 108.2 | Q |
24 | Nicholas Alexander | USA | 88,0 m | 107.6 | Q |
25 | Reruhi Shimizu | JPN | 84,5 m | 106.9 | Q |
26 | Andreas Stjernen | NOR | 85,5 m | 106.8 | Q |
27 | Cestmir Kozisek | CZE | 86,0 m | 106.7 | Q |
28 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 87,0 m | 106.6 | Q |
29 | Sami Niemi | FIN | 85,0 m | 106.4 | Q |
30 | Clemens Aigner | AUT | 84,0 m | 105.5 | Q |
Kento Sakuyama | JPN | 83,5 m | 105.5 | Q | |
32 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 84,0 m | 105.2 | NQ |
33 | Lukas Hlava | CZE | 83,0 m | 104.7 | NQ |
34 | Olli Muotka | FIN | 85,5 m | 104.2 | NQ |
35 | Rok Justin | SLO | 84,0 m | 104.1 | NQ |
36 | Philipp Aschenwald | AUT | 82,0 m | 103.5 | NQ |
37 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 84,5 m | 102.6 | NQ |
38 | Markus Schiffner | AUT | 83,0 m | 102.2 | NQ |
39 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 84,0 m | 101.9 | NQ |
40 | Elias Tollinger | AUT | 82,0 m | 101.5 | NQ |
41 | Sebastian Colloredo | ITA | 82,5 m | 101.4 | NQ |
42 | Rune Velta | NOR | 81,0 m | 101.2 | NQ |
43 | Anders Fannemel | NOR | 80,0 m | 101.0 | NQ |
44 | Nejc Dezman | SLO | 83,0 m | 100.3 | NQ |
45 | Anssi Koivuranta | FIN | 82,0 m | 100.2 | NQ |
46 | Miran Zupancic | SLO | 82,0 m | 100.0 | NQ |
47 | Manuel Fettner | AUT | 83,5 m | 99.4 | NQ |
48 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 82,0 m | 97.4 | NQ |
49 | Yuta Watase | JPN | 80,0 m | 97.1 | NQ |
50 | Heung-Chul Choi | KOR | 79,0 m | 89.8 | NQ |
Zawodnicy w pierwszej serii rywalizowali z belki najazdowej nr 5. Momentami w zawodach przeszkadzały porywiste podmuchy wiatru, przed swoimi skokami z belki schodzili Daniel Wenig i Taku Takeuchi.
Seria finałowa rozpocznie się już o godz. 15:12.
informacja własna