LPK Pań w Trondheim: Takanashi kontynuuje zwycięską passę i triumfuje w całym cyklu

Summer.CoC.Ladies.Trondheim.2.comp.Hendrickson.Takanashi.Mattel_fot.FIS.Trondheim.World.CupJaponka Sara Takanashi bardzo pewnie zwyciężyła w dzisiejszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. Na podium uplasowały się także: Amerykanka Sarah Hendrickson i Francuzka Coline Mattel. Jedyna Polka w konkursie, Joanna Szwab, uplasowała się poza punktowaną trzydziestką. Magdalena Pałasz nie pojawiła się na starcie.

Sarah Hendrickson, fot. Stefan Piwowar

Duet Sara Takanashi i Sarah Hendrickson długo nie spędzą snu z powiek swoim rywalkom po tegorocznych zawodach LPK w Trondheim. Tak jak wczoraj, tak też i dziś, zawodniczki te zgarnęły dwie pierwsze lokaty w zawodach na skoczni Granasen (HS-105). Młodziutka Sara Takanashi pewnie wygrała konkurs (93,5 / 105,5 m; 265,5 pkt), ustanawiając w drugiej serii nowy żeński rekord skoczni. Drugie miejsce zajęła Sarah Hendrickson (91,5 / 100,5 m; 251,5 pkt), która powróciła do międzynarodowej rywalizacji pod sam koniec letniego sezonu. Amerykanka po występach w Norwegii może z optymizem spoglądać w przyszłość. Konkursowe podium uzupełniła francuska medalistka olimpijska – Coline Mattel (91,0 / 96,5 m; 248,5 pkt).

Takanashi Sara PiwowarS Hiza
Sara Takanashi, fot. Stefan Piwowar

Tuż za czołową trójką uplasowała się Julia Clair (4. miejsce) oraz Line Jahr (5. miejsce), która po wczorajszej absencji spowodowanej gorszym samopoczuciem – dzisiaj spisała się już bardzo dobrze. Szósta była kolejna Amerykanka – Nita Englund.

Rywalizację na pierwszej konkursowej serii zakończyła jedyna startująca Polka – Joanna Szwab (64,5 m / 32. miejsce). Magdalena Pałasz po wczorajszym upadku podczas treningu, zrezygnowała z dzisiejszych zmagań.