You are currently viewing LPK Panów w Trondheim: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej
Markus Eisenbichler (fot. Katarzyna Służewska)

LPK Panów w Trondheim: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej

Eisenbichler Markus fot.K.Sluzewska - LPK Panów w Trondheim: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej

Markus Einsebichler okazał się zwycięzcą poprzedzającej finałowej zmagania w Letnim pucharze Kontynentalnym serii próbnej w norweskim Trondheim. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Dany Queck, a trzecia lokata przypadła Wolfgangowi Loitzlowi.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów oddał najdłuższy skok serii próbnej (134,5 m) i wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Dannego Quecka (130,5 m). Na wysokiej 3. pozycji znalazł się weteran tej dyscypliny sportu – Wolfgang Loitzl. Austriak oddał skok na 130,5 metra.

Tuż za nim, na 4. miejscu uplasował się Jakub Janda (127,0 m). 5. miejsce przypadło ex aequo Stephanowi Leyhe i Michaelowi Neumayerowi.

Na rozbiegu zobaczymy sześciu biało-czerwonych. Najlepiej w serii próbnej spisał się Andrzej Stękała (119,5 m / 18. miejsce), pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące lokaty: 23. Bartłomiej Kłusek (121,5 m), 26. Krzysztof Biegun (118,5 m), 29. Klemens Murańka (113,5 m), 31. Jan Ziobro (119,5 m) i 40. Grzegorz Miętus (111,0 m).