Znamy kanadyjskie kadry na sezon 2014/2015, Boyd-Clowes robi przerwę

Kanadyjskie kadry 2014/2015 podczas oficjalnej prezentacji, fot. skijumpingcanada.com

Kadry kanadyjskie na sezon 2014/2015 (skoczkinie, skoczkowie, kombinatorzy norwescy), fot. Ski Jumping CanadaDzisiaj poznaliśmy składy kanadyjskich kadr na sezon 2014/2015. W dwóch grupach (żeńskiej i męskiej) znalazło się łącznie 9 osób. Niespodzianką jest to, że w kadrze panów zabrakło Mackenzie Boyd-Clowesa, który w ostatnich latach był wyraźnym liderem kanadyjskich skoków.

 
Boyd-Clowes_Mackenzie_S.Piwowar
Mackenzie Boyd-Clowes, fot. Stefan Piwowar

W ostatnich kilku sezonach wyraźnie lepiej od kanadyjskich skoczków radziły sobie skoczkinie z kraju klonowego liścia. W czasie nadchodzącej zimy, Kanadę będą reprezentować cztery zawodniczki: Atsuko Tanaka, Taylor Henrich oraz Jasmine Sepandj. Alexandra Pretorius, która także została nominowana do kadry postanowiła jednak zakończyć sportową karierę (więcej na ten temat TUTAJ).

W kadrze męskiej Kanadę reprezentować będą: Matthew Rowley, Dusty Korek, Trevor Morrice, Josh Maurer i Matthew Soukup. W składzie zabrakło dotychczasowego lidera kanadyjskich skoków, Mackenzie Boyd-Clowes’a, który postanowił zrobić sobie przerwę w czynnym uprawianiu skoków narciarskich.

Dla tych wszystkich, których zastanawia decyzja Mackenzie Boyd-Clowesa mamy dobrą wiadomość. Nie przeszedł on na sportową emeryturę. Bierze on jednak rok wolnego, aby rozważyć możliwości związane z dalszą karierą. Miejmy nadzieję, że zobaczymy go z powrotem na skoczniach w niedalekiej przyszłości – można przeczytać na oficjalnym profilu kanadyjskich skoków narciarskich (Ski Jumping Canada).

 

 Źródło: Ski Jumping Canada Facebook

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram