Peter Prevc: „Celem jest skakać dobrze w każdym konkursie”

Peter Prevc, fot. Julia PiątkowskaPeter Prevc bez wątpienia był jednym z najlepszych zawodników zeszłego sezonu. Rewelacyjna forma, jaką Słoweniec prezentował minionej zimy, pozwoliła mu na zdobycie dwóch medali olimpijskich, a także na znalezienie się na podium końcowej klasyfikacji PŚ. Znaczące sukcesy 22-latka sprawiły, że oczekiwania słoweńskich kibiców wobec niego, są naprawdę duże.

 

Sam skoczek zdaje sobie sprawę, że po zeszłorocznym, bogatym w sukcesy sezonie, oczekiwania wobec niego są spore. Prevc uważa, że tylko ciężką pracą może ponownie wypracować sobie miejsce w światowej czołówce. Dla Słoweńca ważne jest to aby dobrą formę reprezentować cały rok, a nie skupiać się tylko na ważniejszych imprezach.

Peter Prevc podczas treningu imitacyjnego, fot. Bartosz Leja
Peter Prevc podczas treningu imitacyjnego, fot. Bartosz Leja

Moim celem jest skakać tak dobrze, jak to tylko możliwe w każdym konkursie. Chcę skakać coraz lepiej, popełniać jak najmniej błędów i prezentować dobre wyniki. A czy to się sprawdzi zobaczymy pod koniec sezonu – powiedział.

Ważnym aspektem dla Słoweńca jest także uzyskanie dobrego wyniku już na początku sezonu. Ta sztuka nie udała mu się rok temu, kiedy to w Klingenthal zajął odległą 21. pozycję. Miejsce w czołowej dziesiątce udało mu się uzyskać dopiero w Engelbergu.

W porównaniu do większości skoczków, Peter Prevc nie wymienia Mistrzostw Świata w Falun, czy Turnieju Czterech Skoczni jako swoich głównych celów do zdobycia. 22-latek twierdzi, że duży prestiż tych zawodów powodowany jest ogromnym zainteresowaniem mediów.

Peter Prevc w locie, fot. Julia Piątkowska
Peter Prevc w locie, fot. Julia Piątkowska

Dla mnie osobiście, każde zawody są atrakcyjne. Nie można wykluczyć żadnego konkursu i powiedzieć że jest łatwy, czy nieistotny. Wtedy może okazać się, że na te znaczące zawody, gdzie uwaga mediów jest większa, zawodnicy nie są przygotowani – podkreśla Prevc.

Dla wicemistrza olimpijskiego z Soczi, wielkie znaczenie ma też silny zespół, w którym zawodnicy poprzez konkurowanie ze sobą, wzajemnie się motywują. – W naszym zespole mamy doświadczonych skoczków, takich jak Robert Kranjec czy Jernej Damjan, a także młodych sportowców, takich jak na przykład Cene [Prevc], lub Anze Lanisek. Konkurencja w zespole jest duża, ale to jest dobre. To taka dodatkowa motywacja, aby każdy starał się być lepszym – podsumował Prevc.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram