Norwegowie odpoczywają w Hiszpanii przed sezonem zimowym

Aleksander Stoeckl, fot. Bartosz LejaSezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Najlepsze ekipy świata wykorzystują ostatnie dni na szlifowanie formy oraz chwile odpoczynku przed zimą, której punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Norwescy skoczkowie ostatnie chwile przed sezonem postanowili spędzić na zgrupowaniu w hiszpańskiej Fuerteventurze.

 

Taki wyjazd jest doskonałą okazją do chwili odpoczynku i naładowaniu akumulatorów na cały sezon zimowy. Utytułowaną drużynę nie ominęła oczywiście ciężka praca, jaką musieli wykonać na Wyspach Kanaryjskich. Pogoda  dopisywała, a temperatura na miejscu przekraczała nawet 30 stopni Celsjusza.

Podopieczni Aleksandra Stoeckla wzmacniali swoją kondycję fizyczną, ćwicząc kilka razy w ciągu dnia. Oczywiście przy intensywnym wysiłku bardzo istotny jest odpoczynek i rekreacja, której nie brakowało podczas wyjazdu. Skoczkowie odprężali się między innymi podczas gry w golfa, przejażdżek rowerowych, czy podczas zabawy w basenie.

Magiczne miejsce  z pięknymi krajobrazami, krystalicznie czystą wodą na długo zostanie w pamięci zawodników, ponieważ już za 18 dni staną do walki w pierwszym, inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. Z pewnością każdy z drużyny ma swoje cele, które będzie się starał zrealizować podczas tegorocznej zimy, już niedługo czekają nas zatem wielkie sportowe emocje.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram