Żeńska kadra skoków narciarskich USA na sezon 2014/2015

Lindsey Van, fot. Stefan PiwowarPodczas gdy skoczkowie już jutro po raz pierwszy pojawią się na skoczni podczas pucharowej rywalizacji, skoczkinie do inauguracji sezonu mają jeszcze dwa tygodnie. Dzisiaj poznaliśmy skład jednej z najsilniejszych żeńskich kadr na sezon 2014/2015. W zimowych zmaganiach tym razem będzie uczestniczyć aż 9 reprezentantek Stanów Zjednoczonych.

 
Nita Englund i Nina Lussi, fot. Julia Piątkowska
Nita Englund i Nina Lussi, fot. Julia Piątkowska

Amerykanki w nadchodzącym sezonie będą startować zarówno w zawodach Pucharu Świata, jak i Pucharu Kontynentalnego. W dziewięcioosobowym składzie znalazły się: Sarah Hendrickson, Jessica Jerome, Lindsey Van, Nita Englund, Tara Geraghty-Moats, Abby Hughes, Nina Lussi oraz dwie młode zawodniczki, które uczestniczyły w programie Fly Girls: Cara Larson i Logan Sankey.

Pierwsze w historii Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, w których brały udział panie, są już za nami. Podejmujemy się więc otwarcia nowego rozdziału dla drużyny amerykańskich skoczkiń. Czuję dumę z tego co osiągnęliśmy i jestem podekscytowany programem Fly Girls, który łączy lokalne kluby narciarskie z drużyną narodową USA. W tym sezonie mamy kolejne mistrzostwa świata, jesteśmy na to gotowi. Wraz z Vasją Bajcem (travel coach) i fizjoterapeutą Nezą Mavrije oczekujemy dobrych wyników od reprezentacji w sezonie 2014/2015 – powiedział trener Alan Alborn.

Przypomnijmy, że to właśnie podczas MŚ w Falun tytułu mistrzowskiego będzie bronić Sarah Hendrickson, która wywalczyła złoto w 2013 roku w Val di Fiemme.

Lindsey Van (po lewej) z podopiecznymi programu Fly Girls, fot. Lindsey Van / facebook.com
Lindsey Van (po lewej) z podopiecznymi programu Fly Girls, fot. Lindsey Van / facebook.com

W związku z nominacjami, rozwiązała się także kwestia kontynuacji kariery przez doświadczoną, 29-letnią Lindsey Van. Pierwsza mistrzyni świata w historii miała w ostatnim roku spore problemy spowodowane kontuzją kolana i związanymi z nią operacjami. Dodajmy, że to właśnie Van jest jedną z koordynatorek programu Fly Girls, który pomaga młodym amerykańskim skoczkiniom rozwijać swoje sportowe talenty.

Nadal będę trenować zespół Fly Girls w czasie przyszłego lata. Skoki narciarskie w Stanach Zjednoczonych są trudne dla każdego. Nie ma wystarczająco dużo funduszy, aby sfinansować sportowy rozwój – to nie jest bardzo popularny sport w naszym kraju. W związku z tym uważam, że działamy bardzo dobrze, pomagając w rozwoju młodych zawodniczek – powiedziała nam Lindsey Van.

 

Źródło: wsjusa.com / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram