W sobotnie popołudnie na Vogtland Arenie w Klingenthal odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w sezonie 2014/2015. Na starcie pojawi się 12 drużyn, a wśród nich będą oczywiście reprezentanci Polski (Żyła, Hula, Kubacki, Stoch). Przedstawiamy listę startową tych zawodów.
Konkurs drużynowy poprzedzi seria próbna, która rozpocznie się o godz. 14:45. Właściwa rywalizacja zacznie się o godz. 16:00.
Relacja live na fis-ski.com oraz na berkutschi.com. Transmisja w TVP1 i Eurosporcie.
Lista startowa konkursu drużynowego:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1. grupa | ||
1-1 | Anders Johnson | USA |
2-1 | Federico Cecon | ITA |
3-1 | Ilmir Hazetdinov | RUS |
4-1 | Killian Peier | SUI |
5-1 | Jarkko Maeaettae | FIN |
6-1 | Jakub Janda | CZE |
7-1 | Reruhi Shimizu | JPN |
8-1 | Rune Velta | NOR |
9-1 | Piotr Żyła | POL |
10-1 | Jurij Tepes | SLO |
11-1 | Markus Eisenbichler | GER |
12-1 | Stefan Kraft | AUT |
2. grupa | ||
1-2 | William Rhoads | USA |
2-2 | Daniele Varesco | ITA |
3-2 | Denis Kornilov | RUS |
4-2 | Luca Egloff | SUI |
5-2 | Sami Niemi | FIN |
6-2 | Antonin Hajek | CZE |
7-2 | Daiki Ito | JPN |
8-2 | Anders Jacobsen | NOR |
9-2 | Stefan Hula | POL |
10-2 | Robert Kranjec | SLO |
11-2 | Richard Freitag | GER |
12-2 | Andreas Kofler | AUT |
3. grupa | ||
1-3 | Nicholas Alexander | USA |
2-3 | Sebastian Colloredo | ITA |
3-3 | Vladislav Boyarintsev | RUS |
4-3 | Gregor Deschwanden | SUI |
5-3 | Anssi Koivuranta | FIN |
6-3 | Jan Matura | CZE |
7-3 | Noriaki Kasai | JPN |
8-3 | Anders Fannemel | NOR |
9-3 | Dawid Kubacki | POL |
10-3 | Jernej Damjan | SLO |
11-3 | Andreas Wellinger | GER |
12-3 | Michael Hayboeck | AUT |
4. grupa | ||
1-4 | Nicholas Fairall | USA |
2-4 | Davide Bresadola | ITA |
3-4 | Mikhail Maksimochkin | RUS |
4-4 | Simon Ammann | SUI |
5-4 | Lauri Asikainen | FIN |
6-4 | Roman Koudelka | CZE |
7-4 | Taku Takeuchi | JPN |
8-4 | Anders Bardal | NOR |
9-4 | Jan Ziobro | POL |
10-4 | Peter Prevc | SLO |
11-4 | Severin Freund | GER |
12-4 | Gregor Schlierenzauer | AUT |
informacja własna