You are currently viewing Kuusamo: Ahonen wygrywa, Olli drugi

Kuusamo: Ahonen wygrywa, Olli drugi

ahonen janne kd - Kuusamo: Ahonen wygrywa, Olli drugiPodczas gdy światowa czołówka rozpoczynała sezon w Klingenthal, w fińskim Kuusamo odbyły się krajowe zawody, w których wzięli udział fińscy skoczkowie, którzy nie zostali nominowani do startu w Pucharze Świata. Na Ruktunturi najlepszy okazał się powracający po kontuzji Janne Ahonen, a tuż za nim uplasował się zgłaszający pucharowe aspiracje Harri Olli.

Janne Ahonen zwyciężył w krajowym konkursie w Kuusamo po skokach na 131,5 i 133 metry. Drugie miejsce zajął Harri Olli (130,5 / 131,5 m), który tym samym dał kolejny sygnał powrotu do formy i możliwe, że znajdzie się w fińskiej kadrze na pucharowe zawody w Finlandii. Podium uzupełnił Niko Kytoesaho (130,5 / 131,5 m).

Kolejne miejsca zajęli: Sebastian Klinga, Olli Muotka i Antti Aalto.