Szwajcarzy i Włosi na Puchar Świata w Lillehammer

Killian Peier, fot. Katarzyna SłużewskaPrzed nami już trzeci pucharowy weekend w tym sezonie i kolejne reprezentacje nominują skoczków, którzy wystąpią na olimpijskiej skoczni w Lillehammer. Dzisiaj poznaliśmy składy Szwajcarów oraz Włochów, którzy zaprezentują się w Norwegii. Zwycięską passę z pewnością będzie chciał kontynuować lider drużyny Helwetów – Simon Ammann.

 
Davide Bresadola, fot. Julia Piątkowska
Davide Bresadola, fot. Julia Piątkowska

Trener Martin Kuenzle zabierze do Norwegii tych samych zawodników, którzy zainaugurowali sezon w Klingenthal. Będą to więc: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier oraz Luca Egloff. W fińskim Kuusamo Helweci występowali w okrojonym składzie (Ammann, Deschwanden), pomimo iż w premierowych konkursach PŚ bardzo dobrze spisał się Peier (17. miejsce). Jak wiemy, w Finlandii odpalił z kolei rutyniarz Simon Ammann, który po dwóch triumfach został liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

W identycznym składzie jak na Rukatunturi, w Lillehammer zaprezentują się Włosi pod wodzą Paolo Bernardiego. Na Lysgaardsbakken skoczą więc: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo i Andrea Morassi. Póki co zawodnicy z Italli nie zachwycają – tylko Bresadola zdołał raz (w Klingenthal) zakwalifikować się do konkursu głównego, jednak uplasował się na odległym 37. miejscu.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “Szwajcarzy i Włosi na Puchar Świata w Lillehammer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram