PŚ Niżny Tagił: treningi dla Freunda, Hayboecka i Kranjca

Michael Hayboeck, fot. Bartosz LejaSeverin Freund, Michael Hayboeck i Robert Kranjec oddali najlepsze skoki w trzech seriach treningowych przed kwalifikacjami do konkursu PŚ w rosyjskim Niżnym Tagilu. Wśród Polaków najlepiej prezentują się aktualnie Piotr Żyła i Dawid Kubacki. O godz. 16:00 skoczków czekają kwalifikacje.

 
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

W pierwszym treningu najlepszy skok oddał Niemiec Severin Freund (126,5 m), który wyprzedził reprezentanta gospodarzy Vladislava Boyarintseva (122,0 m) i Japończyka Kento Sakuyamę (122,5 m). Z Polaków najlepiej spisali się Piotr Żyła (117,5 m / 7. miejsce), Dawid Kubacki (118,0 m / 10. miejsce) i Maciej Kot (116,5 m / 12. miejsce).

Drugi trening należał do Austriak Michaela Hayboecka, który oddał najdłuższy skok wszystkich serii (133,0 m). Drugi był Lauri Asikainen (129,0 m), a trzeci Peter Prevc (123,5 m). Wśród Polaków ponownie dobry skok oddał Dawid Kubacki (123,5 m / 8. miejsce), wysoko uplasował się też Jan Ziobro (125,5 m / 10. miejsce).

W trzecim treningu najlepsza próba należała do Słoweńca Roberta Kranjca (127,5 m), który wyprzedził drugiego Stefana Krafta (129,0 m) i trzeciego Markusa Eisenbichlera (127,5 m). Kolejny dobry skok zaliczył Dawid Kubacki (127,5 m / 7. miejsce), który w tym treningu znów był zdecydowanie najlepszy z „biało-czerwonych”.

Już o godz. 15:00 powinny rozpocząć się kwalifikacje. Transmisja na TVP Info oraz Eurosporcie, relacje live na fis-ski.com oraz na berkutschi.com.

Wyniki pierwszego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Severin Freund
GER
126,5 m
64.9
2
Vladislav Boyarintsev
RUS
122,0 m
62.7
3
Kento Sakuyama
JPN
122,5 m
61.5
4
Jernej Damjan
SLO
120,0 m
57.0
5
Rune Velta
NOR
117,5 m
55.9
6
Robert Kranjec
SLO
120,5 m
55.5
7
Piotr Żyła
POL
117,5 m
55.3
8
Anders Fannemel
NOR
119,0 m
54.5
 
Dimitry Vassiliev
RUS
119,5 m
54.5
10
Dawid Kubacki
POL
118,0 m
53.3
11
Daniel-Andre Tande
NOR
116,5 m
52.7
12
Maciej Kot
POL
116,5 m
51.7
13
Lukas Hlava
CZE
118,0 m
51.1
14
Markus Eisenbichler
GER
114,5 m
50.2
15
Joachim Hauer
NOR
113,5 m
50.1
16
Jakub Janda
CZE
114,5 m
49.0
17
Andreas Wank
GER
114,5 m
48.8
18
Anze Lanisek
SLO
115,0 m
47.7
19
Nejc Dezman
SLO
113,5 m
47.5
20
Michael Neumayer
GER
112,5 m
47.2
21
Peter Prevc
SLO
114,5 m
47.0
22
Jan Ziobro
POL
112,0 m
46.0
23
Jurij Tepes
SLO
114,0 m
45.3
24
Klemens Murańka
POL
111,5 m
43.3
25
Sami Niemi
FIN
112,5 m
42.0
26
Andreas Stjernen
NOR
112,5 m
41.6
27
Denis Kornilov
RUS
112,5 m
41.1
28
Karl Geiger
GER
111,0 m
41.0
29
Antonin Hajek
CZE
109,0 m
38.1
30
Anton Kalinitschenko
RUS
108,0 m
37.4
31
Yuta Watase
JPN
109,0 m
37.0
32
Mikhail Maksimochkin
RUS
108,0 m
36.8
33
Shohei Tochimoto
JPN
106,5 m
36.3
34
Anders Bardal
NOR
107,5 m
36.2
35
Ville Larinto
FIN
110,0 m
36.0
36
Ilmir Hazetdinov
RUS
102,0 m
31.9
37
Jan Matura
CZE
102,5 m
30.5
38
Kenshiro Ito
JPN
105,0 m
29.4
39
Alexey Romashov
RUS
103,5 m
27.6
40
Daniele Varesco
ITA
100,5 m
24.9
41
Federico Cecon
ITA
100,0 m
24.1
42
Konstantin Sokolenko
KAZ
101,0 m
23.3
43
Vadim Shishkin
RUS
102,5 m
22.4
44
Marinus Kraus
GER
96,5 m
21.4
45
Matjaz Pungertar
SLO
98,5 m
20.7
46
Alexander Shuvalov
RUS
100,0 m
19.1
47
Marat Zhaparov
KAZ
94,0 m
10.9
DNS
Roman Sergeevich-Trofimov
RUS
DNS
Jarkko Maeaettae
FIN
DNS
Andreas Kofler
AUT
DNS
Lauri Asikainen
FIN
DNS
Stefan Kraft
AUT
DNS
Michael Hayboeck
AUT
DNS
Gregor Schlierenzauer
AUT

Wyniki drugiego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Michael Hayboeck
AUT
133,0 m
79.7
2
Lauri Asikainen
FIN
129,0 m
72.5
3
Peter Prevc
SLO
123,5 m
68.2
4
Severin Freund
GER
128,0 m
68.0
5
Stefan Kraft
AUT
125,0 m
67.7
6
Michael Neumayer
GER
127,0 m
67.6
7
Vladislav Boyarintsev
RUS
125,5 m
67.5
8
Dawid Kubacki
POL
123,5 m
66.7
9
Anze Lanisek
SLO
128,0 m
65.6
10
Jan Ziobro
POL
125,5 m
64.7
11
Jernej Damjan
SLO
123,0 m
64.2
12
Robert Kranjec
SLO
122,0 m
63.0
 
Jurij Tepes
SLO
125,0 m
63.0
14
Andreas Kofler
AUT
123,0 m
62.3
15
Andreas Wank
GER
125,0 m
61.9
16
Shohei Tochimoto
JPN
123,5 m
60.8
 
Gregor Schlierenzauer
AUT
120,0 m
60.8
18
Nejc Dezman
SLO
124,5 m
60.0
19
Rune Velta
NOR
121,0 m
59.4
20
Kento Sakuyama
JPN
120,0 m
59.2
21
Anton Kalinitschenko
RUS
120,0 m
57.6
22
Jarkko Maeaettae
FIN
119,0 m
57.4
23
Antonin Hajek
CZE
121,0 m
56.8
24
Anders Bardal
NOR
119,0 m
55.8
25
Daniel-Andre Tande
NOR
119,0 m
54.3
26
Maciej Kot
POL
122,0 m
54.2
27
Marinus Kraus
GER
119,0 m
53.9
 
Joachim Hauer
NOR
119,5 m
53.9
29
Dimitry Vassiliev
RUS
117,0 m
52.9
30
Matjaz Pungertar
SLO
117,0 m
52.4
31
Mikhail Maksimochkin
RUS
120,0 m
51.8
32
Sami Niemi
FIN
119,5 m
51.6
33
Jakub Janda
CZE
117,0 m
50.9
34
Ilmir Hazetdinov
RUS
120,0 m
50.7
35
Klemens Murańka
POL
118,0 m
50.1
36
Piotr Żyła
POL
117,0 m
49.6
37
Yuta Watase
JPN
113,0 m
48.5
38
Anders Fannemel
NOR
113,0 m
47.9
39
Jan Matura
CZE
111,0 m
47.3
40
Lukas Hlava
CZE
110,5 m
45.3
41
Kenshiro Ito
JPN
112,0 m
45.0
42
Andreas Stjernen
NOR
113,5 m
43.0
43
Denis Kornilov
RUS
109,0 m
39.8
44
Karl Geiger
GER
107,0 m
39.4
45
Ville Larinto
FIN
109,0 m
39.0
46
Roman-Sergeevich Trofimov
RUS
108,0 m
36.2
47
Federico Cecon
ITA
107,0 m
33.5
48
Vadim Shishkin
RUS
104,0 m
32.4
49
Daniele Varesco
ITA
104,0 m
30.9
50
Alexander Shuvalov
RUS
106,0 m
30.8
51
Markus Eisenbichler
GER
104,0 m
30.0
52
Alexey Romashov
RUS
101,0 m
25.6
53
Marat Zhaparov
KAZ
96,0 m
18.7
54
Konstantin Sokolenko
KAZ
96,0 m
14.5

Wyniki trzeciego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Robert Kranjec
SLO
127,5 m
72.2
2
Stefan Kraft
AUT
129,0 m
71.1
3
Markus Eisenbichler
GER
127,5 m
67.7
4
Severin Freund
GER
125,5 m
67.7
5
Marinus Kraus
GER
128,0 m
67.6
6
Rune Velta
NOR
126,0 m
66.2
7
Dawid Kubacki
POL
127,5 m
66.0
8
Nejc Dezman
SLO
125,0 m
66.1
9
Lauri Asikainen
FIN
128,0 m
65.9
10
Michael Neumayer
GER
123,5 m
65.5
11
Gregor Schlierenzauer
AUT
124,5 m
64.5
12
Anders Fannemel
NOR
123,5 m
63.7
13
Michael Hayboeck
AUT
123,0 m
63.3
14
Jernej Damjan
SLO
122,5 m
62.2
15
Shohei Tochimoto
JPN
120,5 m
61.4
16
Jan Matura
CZE
119,0 m
60.6
17
Matjaz Pungertar
SLO
123,0 m
59.5
18
Dimitry Vassiliev
RUS
120,5 m
58.1
19
Anze Lanisek
SLO
120,5 m
58.0
20
Anton Kalinitschenko
RUS
118,5 m
57.4
21
Anders Bardal
NOR
122,0 m
57.2
22
Lukas Hlava
CZE
121,0 m
55.4
23
Jarkko Maeaettae
FIN
117,5 m
54.1
24
Jurij Tepes
SLO
115,5 m
53.6
25
Andreas Wank
GER
119,0 m
53.1
26
Joachim Hauer
NOR
114,0 m
52.0
27
Piotr Żyła
POL
115,5 m
50.7
28
Peter Prevc
SLO
116,0 m
50.2
29
Alexander Shuvalov
RUS
117,5 m
49.6
30
Sami Niemi
FIN
114,5 m
48.8
31
Denis Kornilov
RUS
116,0 m
48.8
32
Karl Geiger
GER
115,0 m
48.5
33
Yuta Watase
JPN
115,0 m
45.4
34
Daniel-Andre Tande
RUS
115,0 m
44.5
35
Jan Ziobro
POL
111,5 m
44.0
36
Roman Sergeevich-Trofimov
RUS
113,0 m
43.1
37
Kenshiro Ito
JPN
113,0 m
42.5
 
Alexey Romashov
RUS
109,5 m
42.5
39
Vadim Shishkin
RUS
112,5 m
39.9
40
Ilmir Hazetdinov
RUS
110,0 m
37.6
41
Mikhail Maksimochkin
RUS
106,5 m
33.2
42
Marat Zhaparov
KAZ
102,0 m
26.3
43
Klemens Murańka
POL
103,0 m
25.6
44
Daniele Varesco
ITA
106,0 m
25.5
45
Federico Cecon
ITA
98,5 m
20.4
46
Andreas Stjernen
NOR
102,5 m
20.1
47
Andreas Kofler
AUT
92,0 m
13.0
48
Konstantin Sokolenko
KAZ
93,5 m
11.2
Ville Larinto
FIN
123,5 m
DNS
Kento Sakuyama
JPN
DNS
Jakub Janda
CZE
DNS
Antonin Hajek
CZE
DNS
Maciej Kot
POL
DNS
Vladislav Boyarintsev
RUS
 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “PŚ Niżny Tagił: treningi dla Freunda, Hayboecka i Kranjca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram