Heinz Kuttin nominował siedmiu Austriaków na Turniej Czterech Skoczni

Czy jeden z tych Austriaków zaskoczy kibiców podczas TCS? (od lewej: T.Diethart, M.Poppinger, G.Schlierenzauer), fot. Bartosz LejaDzisiaj poznaliśmy siedmioosobowy skład austriackiej kadry na Turniej Czterech Skoczni. Heinz Kuttin poza zawodnikami dobrze spisującymi się w Pucharze Świata, postanowił dać szansę skoczkom brylującym w Pucharze Kontynentalnym. Przypomnijmy, że podczas zawodów odbywających się w Austrii, będziemy mogli zobaczyć nawet 13 reprezentantów tego kraju.

 
Michael Hayboeck, fot. Bartosz Leja
Michael Hayboeck, fot. Bartosz Leja

Od czwartego periodu sezonu 2014/2015, dzięki zwiększonej kwocie startowej Austriacy będą mogli wystawiać w konkursach PŚ aż siedmiu zawodników. Pewni występu w niemieckiej części TCS (Oberstdorf, Garamisch-Partenkirchen) są już: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Thomas Diethart, a także zajmujący wysokie lokaty w konkursach PK: Manuel Fettner i Manuel Poppinger. W składzie na niemieckie konkursy zabraknie więc Wolfganga Loitzla, który ma za sobą słabsze pucharowe występy w tym sezonie.

Dodajmy, że podczas zawodów w Innsbrucku i Bischofshofen, Austriacy będą mieli prawo wystawić dodatkowo 6-osobowe grupy krajowe, czyli po 13 zawodników w każdym z tych konkursów.

Aktualnie podopieczni Heinza Kuttina mają jeszcze przed sobą wtorkowe treningi na skoczni, a później świąteczny odpoczynek. Już w drugi dzień świąt Austriacy wyjądą jednak do Oberstdorfu, gdzie 27 grudnia rozpoczną się treningi i kwalifikacje do pierwszej odsłony turnieju.

Warto też podkreślić, że skoczkowie z Austrii dominują w Turnieju Czterech Skoczni już od sześciu sezonów. Od zimy 2008/09 po kolei wygrywali: Loitzl, Kofler, Morgenstern, dwukrotnie Schlierenzauer oraz Diethart.

 

Źródło: skispringen.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram