Freitag, Kraft, Kasai i Ammann o konkursie TCS w Innsbrucku

Richard Freitag, fot. Julia PiątkowskaTriumfatorem trzeciego konkursu 63.TCS został Richard Freitag. Tuż za nim na podium znalazł się lider TCS i nowy rekordzista obiektu w Innsbrucku Stefan Kraft. Najniższy stopień podium należał dzisiaj do dwóch weteranów Szwajcara Simona Ammanna i Noriakiego Kasai. Co powiedzieli zawodnicy zaraz po zakończonych zawodach?

 
Stefan Kraft, fot. Katarzyna Służewska
Stefan Kraft, fot. Katarzyna Służewska

Triumf w Innsbrucku jest drugim w sezonie dla Richarda Freitaga. Niemiec po pierwszej serii zajmował pierwsze miejsce ex aequo ze Stefanem Kraftem, ostatecznie to Freitag w swojej drugiej próbie skoczył o pięć metrów dalej od rywala i sięgnął po swoją piątą wygraną w karierze. – W dzisiejszym konkursie moi koledzy z drużyny spisali się dobrze, ja też. Widziałem co pokazał Kraft w pierwszej serii i wiedziałem, że najlepszym sposobem dla mnie będzie zachowanie spokoju – podsumował dzisiejszy zwycięzca.

Noriaki Kasai, fot. Stefan Piwowar
Noriaki Kasai, fot. Stefan Piwowar

Stefan Kraft w pierwszej serii, skokiem na odległość 137 m ustanowił nowy rekord Bergisel, który dotychczas wynosił 134,5 m i od 2002 roku należał do Svena Hannawalda. – To był dla mnie bardzo emocjonujący dzień, prawie tak jak w Obersdorfie. To nie jest jeszcze zwycięstwo w turnieju, wszystko okaże się 6 stycznia – zaznaczył lider TCS.

Dobre skoki po raz kolejny wyniosły na podium Noriakiego Kasaiego. 42-letni zawodnik chociaż jest zadowolony z dzisiejszego wyniku nie ukrywa, że wygrana w dzisiejszym konkursie miałaby dla niego szczególne znaczenie.  – To niesamowite. Ale miałem nadzieję na zwycięstwo, bo dzisiaj są urodziny mojej mamy – skomentował Kasai.

Rewelacyjną dyspozycję potwierdził też Simon Ammann. Szwajcar tuż po ogłoszeniu wyników był wyraźnie podekscytowany, że po raz kolejny zajął miejsce ex aequo z japońskim „weteranem” – Dziękuję Ci Noriaki, że znów pozwoliłeś mi stanąć obok Ciebie na podium. Trzecie miejsce na podium w tak zachwycającym konkursie. Wspaniałe uczucie z Turnieju Czterech Skoczni – napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku Ammann.

 

Źródło: fisskijumping.com / facebook.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram