Żyła i Stoch zadowoleni z występu w Innsbrucku: „Znowu jakiś kroczek do przodu”

Stoch_Kamil_Ga-Pa.2015_fot.Julia.PiatkowskaDzisiejsze zawody na Bergisel obfitowały w dalekie, ponad 130-metrowe skoki. Takie odległości udało sie osiągnąć także naszym reprezentantom, Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle. Wyraźnie widać, że forma naszych skoczków jest coraz lepsza, a oni sami czerpią radość ze swoich startów.

 
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska

Piotra Żyła zapytany o jego drugi skok (123,5 m), który był aż siedem metrów krótszy od pierwszej próby (130,5 m), odpowiedział: – Był dużo gorszy, pierwszy poszedł tak z automatu, naprawdę bardzo fajny skok, a w drugim już za dużo myśli się przewijało i to już nie było to samo – mówił skoczek z Wisły.

Podobnie jak pozostali nasi zawodnicy, Żyła był jednak zadowolony z dzisiejszego występu. – Trzynaste miejsce bardzo dobre, znowu jakiś kroczek do przodu i oby tak szło pomalutku do przodu. Może lepiej gdyby szło trochę szybciej, ale dobrze i tak – podsumował Polak, a zapytany o to, czy wraz ze rosnącą dyspozycją, liczy na miejsce w czołowej dziesiątce w Bischofshofen powiedział: – Jak będzie, to zobaczymy, ale na pewno stać mnie na tę czołową dziesiątkę skwitował nasz reprezentant.

Dwa dalekie skoki (127,0 / 130,0 m) i ostatecznie siódma lokata w konkursie dla Kamila Stocha z pewnością uspokajają i napawają nadzieją polskich kibiców. Dyspozycja Kamila jest coraz lepsza: Czuję że te skoki są stabilne i przede wszystkim sprawiają mi dużo radości.  Dzisiaj oddałem dwa dobre skoki i dla ścisłości, uważam, że ten pierwszy był lepszy od drugiego – mówił po zawodach lider naszej kadry.

 

rozmawiała w Innsbrucku Gosia Mynett

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram