Udana operacja Fairalla, koniec sezonu Amerykanina

Nicholas Fairall, fot. Julia PiątkowskaNicholas Fairall, który podczas wczorajszych kwalifikacji w Bischofshofen doznał groźnego upadku, jest już po operacji kręgosłupa, którą przeszedł w klinice w Innsbrucku. Tuż po niej Amerykanin zamieścił na swoim oficjalnym profilu na facebooku swoje zdjęcie z podpisem: – Właśnie wróciłem z operacji. Jestem dobrej myśli i czekam na świetny rok. Będę Was informować.

 
Służby medyczne zajmujące się Amerykaninem po upadku na skoczni w Bishcofshofen, fot. Julia Piątkowska
Służby medyczne zajmujące się Amerykaninem po upadku na skoczni w Bishcofshofen, fot. Julia Piątkowska

O upadku Fairalla pisaliśmy już wczoraj TUTAJ. Teraz wiemy już, że to koniec sezonu 2014/2015 dla młodego Amerykanina. Odniesione obrażenia nie są jednak tak poważne, jak początkowo przypuszczano. Przypomnijmy, że tuż po upadku 23-letni skoczek miał problemy z czuciem nóg i stracił przytomność, w związku z czym podejrzewano uszkodzenie kręgów szyjnych. Okazało się, że złamaniu uległ pierwszy kręg lędźwiowy. Konieczna była natychmiastowa operacja kręgosłupa, która trwała 2,5 godziny i szczęśliwie zakończyła się powodzeniem.

Nick jest po operacji i jest w dobrym nastroju. W szpitalu czuwają przy nim trener Bine Norcic oraz kolega z drużyny Nick Alexander. Nick Fairall jest jednym z najbadziej przyjaznych i pomocnych sporotwców w drużynie amerykańskich skoczków. Jest zawsze pierwszą osobą, która oferuje kolegom pomocną dłoń i dobre słowo. Cała amerykańska społeczność skoków narciarskich i kombinacji norweskiej życzą Nickowi szybkiego powrotu do zdrowia – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie usaskijumping.org.

Sympatycznemu zawodnikowi także i my życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił!

 

Źródło: usaskijumping.org / siol.net

 

Komentarze

comments

1 thought on “Udana operacja Fairalla, koniec sezonu Amerykanina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram