Pierwszy skok Schlierenzauera na nowej Kulm!

Gregor Schlierenzauer, fot. Stefan PiwowarGregor Schlierenzauer oddał dziś pierwszy oficjalny lot na nowej Kulm-Skiflugschanze. Wciąż aktualny rekordzista obiektu (jeszcze przed przebudową poszybował tam 215,5 metra) w swojej testowej próbie poszybował na 190 metr. Przypomnijmy, że już w najbliższych dniach (9-11 stycznia) na mamuciej skoczni w Tauplitz odbędą się zawody Pucharu Świata.

 

Nieoficjalne testy  przebudowanego „mamuta” przebiegały jednak już od wczoraj. Na rozbiegu skoczni pojawili się Austriacy, m.in. Bjoern Koch (207,0 m), Markus Eggenhofer (199,0 m), Alexander Hayboeck (202,0 m), Lukas Mueller a także wybitny „lotnik” Martin Koch, który mimo zakończenia kariery w marcu zeszłego roku, nadal jest czynnym skoczkiem, testującym niekiedy obiekty jako przedskoczek. Własnie Koch uzyskał w swojej próbie 203 metry.

Oficjalnego otwarcia obiektu dokonał jednak Schlierenzauer, który parę minut po godz. 16:00 oddał dość asekuracyjny skok na 190 metrów (WIDEO) przy wietrze wiejącym z tyłu skoczni. Trzeba przyznać, że nowa Kulm-Skiflugschanze robi spore wrażenie i jest naprawdę ogromna. Pierwsze treningi już jutro.

Zobacz pełny program i zapowiedź PŚ w Kulm wraz ze składami kadr >>

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “Pierwszy skok Schlierenzauera na nowej Kulm!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram