Kamil Stoch: „Nasz poziom idzie do góry” (WIDEO)

Kamil Stoch, fot. Julia PiątkowskaKamil Stoch był najmocniejszym punktem polskiej reprezentacji w dzisiejszym drużynowym konkursie Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Skoczek z Zębu skoczył 130,5 i 130 metrów i indywidualnie był jednym z najlepszych zawodników sobotniej rywalizacji. – Wiemy gdzie jesteśmy i wiemy że świat już nie jest tak daleko, jak był miesiąc temu – powiedział mistrz świata.

 

Dzisiaj skoki sprawiają mi bardzo dużo radości. Od zeszłego tygodnia trenuję już na 100 procent i robię wszystko to, co robiłem przed kontuzją. Mam poczucie bezpieczeństwa, że przy większych obciążeniach nic mi się nie stanie – powiedział skoczek z Zębu.

Nie chcę oceniać występu kolegów, z tego względu, że to powinien zrobić trener. Jeżeli chodzi o wynik całej drużyny, uważam, że jest to duży krok naprzód. Dzisiaj podium było w naszym zasięgu. Przy najlepszej postawie, jaką mogliśmy dzisiaj zaprezentować, podium byłoby realne, w co dwa tygodnie temu nikt by nie uwierzył – mówi dwukrotny mistrz olimpijski, który zaznaczył też wielkie wsparcie kibiców na Wielkiej Krokwi – Nasi kibice są dla nas jak dodatkowa para nart i dodatkowe skrzydła.

Wiemy gdzie jesteśmy i wiemy że świat już nie jest tak daleko, jak był miesiąc temu. Możemy robić swoje, a nasz poziom idzie do góry – przyznaje Stoch, a zapytany o cele na trwający sezon, mówi: – Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. W ogóle nie nastawiam się na walkę o zwycięstwo, czy podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Cel, który chciałbym osiągnąć to skończenie PŚ w pierwszej dziesiątce. Teraz chcę jednak spokojnie budować dyspozycję do Mistrzostw Świata. 

 

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram