FIS Cup Kranj: Zauner triumfuje po raz drugi, Kantyka na szóstym miejscu

Przemysław Kantyka, fot. Anna CisW niedzielnym konkursie z cyklu FIS Cup rozgrywanym w słoweńskim Kranju drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Austriak David Zauner. Austriak oddał dwa najdłuższe skoki w zawodach. Tylko trzech Polaków punktowało. W finale zabrakło lidera klasyfikacji generalnej Andrzeja Stękały.

Po pierwszej serii na pozycji lidera znajdował się wczorajszy zwycięzca zawodów Dawid Zauner, który nie oddał prowadzenia. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Gasper Bartol. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Huber.

W rundzie finałowej wystąpiło trzech Polaków. Najlepszy z biało-czerwonych Przemysław Kantyka uplasował się na 6 pozycji. Kolejny z naszych reprezentantów Dawid Jarząbek zajął 22 miejsce, a Łukasz Podżorski zawody zakończył na 23 pozycji.

Gorszy start zaliczył dzisiaj lider klasyfikacji generalnej Andrzej Stękała. Polak lądował na 92,5m. Taki wynik nie dał mu awansu do serii finałowej, zajął 38 miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Andrzej Stękała (730 punktów).