You are currently viewing PK Pań Falun: Henrich wygrywa drugi konkurs, Polki pod koniec stawki

PK Pań Falun: Henrich wygrywa drugi konkurs, Polki pod koniec stawki

Henrich Taylor fot.Manuguf 1024x737 - PK Pań Falun: Henrich wygrywa drugi konkurs, Polki pod koniec stawkiW drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w szwedzkim Falun na skoczni normalnej najlepsza okazała się Kanadyjka, Taylor Henrich, która wyprzedziła doświadczoną Anette Sagen. Polki, Joanna Szwab i Kinga Rajda uplasowały się w końcówce stawki osiemnastu skoczkiń. Konkursy w Falun były ostatnimi konkursami tego cyklu tej zimy.

Kanadyjka w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu – 93 metry, który zapewnił jej awans z zajmowanego po pierwszej serii drugiego miejsca na pierwszą pozycję. Drugie miejsce zajęła doświadczona Norweżka Anette Sagen. Trzecia była Czeszka Zdena Pesatova.

Polki zaprezentowały się podobnie jak w pierwszym konkursie. Joanna Szwab była 15, a Kinga Rajda 16.

Klasyfikację Pucharu Kontynentalnego Pań wygrała Anette Sagen z sumą 235 punktów i wyprzedziła zajmujące ex aequo drugie miejsce Danielę Iraschko-Stolz (180 punktów; nie startowała w Szwecji) i Taylor Henrich.