You are currently viewing PŚ Zakopane: Stoch wygrywa konkurs na Wielkiej Krokwi !

PŚ Zakopane: Stoch wygrywa konkurs na Wielkiej Krokwi !

podiumZako - PŚ Zakopane: Stoch wygrywa konkurs na Wielkiej Krokwi !Rewelacyjnie skaczący dzisiaj Kamil Stoch wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. W drugiej serii na Wielkiej Krokwi punktowało w sumie czterech Polaków. Liderem Pucharu Świata pozostał Austriak Stefan Kraft, który zajął dziś drugie  miejsce. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Sapporo.

Kamil Stoch dwoma równymi, dalekimi skokami utrzymał prowadzenie jakie miał po pierwszej serii zmagań. Lider polskiej kadry dominował dziś zarówno w kwalifikacjach jak i każdej serii zawodów. Kibice pod skocznią oszaleli z radości i podczas dekoracji najlepszej trójki odśpiewali hymn Polski a capella. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi wygrał przewagą 2,3 punktu nad liderem klasyfikacji generalnej PŚ Stefanem Kraftem. Na podium wskoczył czwarty po pierwszej serii, Niemiec Severin Freund. Poza „pudło” spadł z trzeciego miejsca po pierwszej serii Słoweniec Peter Prevc.

Czołowej „szóstki” konkursu dopełnili Michael Hayboeck i Anders Fannemel, którzy utrzymali swoje miejsca po pierwszej serii, kolejno 5 lokatę i 6 pozycję. Spory awans zanotował Jurij Tepes, z 11 miejsca po pierwszej serii zawody zakończył na 7. lokacie.

Niestety pozostali Polacy spisali się w drugiej serii znacznie gorzej niż w pierwszej. Zdecydowanie najwięcej stracił szesnasty po pierwszej serii, Piotr Żyła, który po skoku na 113 metr zajął 27 miejsce. Maciej Kot – z 29 miejsca spadł na ostatnią punktowaną lokatę – 30. Również Klemens Murańka stracił kilka metrów w swoim drugim skoku (115,5 m) przez co zawody ukończył na 26 pozycji.

Pozostali nasi reprezentanci zawody zakończyli na udziale już w pierwszej serii. Najmniej szczęścia miał 31 Aleksander Zniszczoł (119,5 m). Czterech skoczków znalazło się w piątej dziesiątce zawodów: Dawid Kubacki (113 m / 40 miejsce), Jan Ziobro (112,5 m / 43 miejsce), Krzysztof Miętus (110,5 m / 46 miejsce), Stanisław Biela (109,5 m / 48 miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie utrzymał Stefan Kraft (877 punktów). Dzisiejszy zwycięzca, Kamil Stoch, zajmuje 16 lokatę (234 punkty).