Słoweńcy, Anze Semenic oraz Miran Zupancic, okazali się najlepsi podczas dzisiejszych dwóch oficjalnych serii treningowych przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Planicy (Bloudkova Velikanka K-120 / HS-139). Wśród Polaków najlepiej prezentował się doświadczony Stefan Hula, który w drugim treningu zajął drugie miejsce.
Pierwszy trening zdominowali Słoweńcy, którzy zajęli pierwsze cztery lokaty. Najlepszy skok oddał Anze Semenic (130,5 m), a za nim uplasowali się: Tomaz Naglic (134,0 m) i rekordzista obiektu – Anze Lanisek (126,0 m). Tuż za czołową dziesiątką uplasowali się najlepsi z biało-czerwonych – Stefan Hula (131,5 m / 11. miejsce) i junior Andrzej Stękała (130,0 m / 12. miejsce). Lokaty w trzeciej dziesiątce zajęli: Bartłomiej Kłusek (128,0 m / 22. miejsce), Stanisław Biela (124,0 m / 24. miejsce) oraz Klemens Murańka (126,0 m / 26. miejsce). Słabiej spisał się Krzysztof Miętus (121,5 m), który był 43.
Drugi trening znowu padł łupem Słoweńca, tym razem najlepszy okazał się Tomaz Naglic (134,5 m). Na drugim miejscu uplasował się Polak Stefan Hula, który dodatkowo oddał najdłuższy skok tej serii – 137 metrów. Na tej samej lokacie był zwycięzca pierwszego treningu – Anze Semenic (132,0 m). W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze m.in. Bartłomiej Kłusek (127,5 m / 6. miejsce). Druga dziesiątka przywitała z kolei Klemensa Murańkę (126,5 m / 14. miejsce) i Stanisława Bielę (128,0 m / 19. miejsce). Niżej plasowali się: Andrzej Stękała (126,5 m / 28 miejsce) i ponownie Krzysztof Miętus (117,0 m / 38. miejsce).
Skrócone wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1 | Anze Semenic | SLO | 130,5 m | 81.1 |
2 | Tomaz Naglic | SLO | 134,0 m | 79.8 |
3 | Anze Lanisek | SLO | 126,0 m | 77.9 |
4 | Andraz Pograjc | SLO | 128,5 m | 76.9 |
5 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 130,5 m | 73.7 |
6 | Clemens Aigner | AUT | 128,0 m | 71.5 |
7 | Stefan Huber | AUT | 125,0 m | 71.1 |
8 | Jaka Hvala | SLO | 132,5 m | 70.2 |
Halvor Enger Granerud | NOR | 129,5 m | 70.2 | |
10 | Miran Zupancic | SLO | 126,0 m | 70.0 |
11 | Stefan Hula | POL | 131,5 m | 69.5 |
12 | Andrzej Stękała | POL | 130,0 m | 69.4 |
13 | Andreas Wank | GER | 126,0 m | 68.3 |
14 | Joacim Oedeggaard Bjoereng | NOR | 128,0 m | 68.0 |
15 | Kevin Bickner | USA | 127,5 m | 67.4 |
16 | Gasper Bartol | SLO | 133,0 m | 67.2 |
17 | Lukas Hlava | CZE | 127,5 m | 67.1 |
Michael Glasder | USA | 123,5 m | 67.1 | |
19 | Cene Prevc | SLO | 130,0 m | 66.8 |
20 | Jakub Janda | CZE | 126,5 m | 66.5 |
21 | Atle Pedersen Roensen | NOR | 127,5 m | 65.2 |
22 | Bartłomiej Kłusek | POL | 128,0 m | 64.3 |
23 | Pius Paschke | GER | 123,5 m | 63.7 |
24 | Stanisław Biela | POL | 124,0 m | 63.4 |
25 | Tord Markussen Hammer | NOR | 125,0 m | 63.0 |
26 | Klemens Murańka | POL | 126,0 m | 62.5 |
27 | Masamitsu Ito | JPN | 118,5 m | 62.3 |
28 | David Zauner | AUT | 126,0 m | 61.7 |
29 | Andreas Schuler | SUI | 125,5 m | 61.1 |
Florian Altenburger | AUT | 120,5 m | 61.1 | |
43 | Krzysztof Miętus | POL | 121,5 m | 54.2 |
Skrócone wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1 | Tomaz Naglic | SLO | 134,5 m | 79.1 |
2 | Stefan Hula | POL | 137,0 m | 72.2 |
Anze Semenic | SLO | 132,0 m | 72.2 | |
4 | Cene Prevc | SLO | 129,0 m | 71.0 |
5 | Clemens Aigner | AUT | 131,0 m | 68.5 |
6 | Florian Altenburger | AUT | 123,5 m | 68.0 |
Bartłomiej Kłusek | POL | 127,5 m | 68.0 | |
8 | Kevin Bickner | USA | 127,5 m | 67.9 |
9 | Andreas Wank | GER | 129,5 m | 66.6 |
10 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 127,0 m | 66.5 |
11 | Jaka Hvala | SLO | 128,5 m | 65.7 |
12 | Danny Queck | GER | 126,0 m | 65.2 |
13 | Hlavor Enger Granerud | NOR | 128,5 m | 64.7 |
14 | Klemens Murańka | POL | 126,5 m | 64.5 |
15 | Joacim Oedeggaard Bjoereng | NOR | 127,0 m | 64.0 |
16 | Mitja Meznar | SLO | 123,0 m | 63.9 |
17 | Miran Zupancic | SLO | 128,5 m | 63.8 |
18 | Jakub Janda | CZE | 122,5 m | 63.6 |
19 | Stanisław Biela | POL | 128,0 m | 63.4 |
20 | David Siegel | GER | 119,0 m | 62.7 |
21 | Andraz Pograjc | SLO | 133,0 m | 62.4 |
22 | Anze Lanisek | SLO | 129,0 m | 62.0 |
23 | Alexey Romashov | RUS | 122,0 m | 60.9 |
24 | Stefan Huber | AUT | 132,0 m | 60.8 |
25 | Diego Dellasega | ITA | 120,5 m | 60.3 |
26 | Michael Glasder | USA | 129,5 m | 60.2 |
27 | Michael Dreher | GER | 122,5 m | 60.1 |
28 | Andrzej Stękała | POL | 126,5 m | 60.0 |
29 | Pius Paschke | GER | 121,0 m | 59.9 |
30 | David Zauner | AUT | 132,0 m | 59.8 |
38 | Krzysztof Miętus | POL | 117,0 m | 56.7 |
informacja własna