You are currently viewing Uniwersjada Strbske Pleso: Avvakumova w wielkim stylu zdobywa złoto

Uniwersjada Strbske Pleso: Avvakumova w wielkim stylu zdobywa złoto

Avvakumova Irina J.Piatkowska - Uniwersjada Strbske Pleso: Avvakumova w wielkim stylu zdobywa złotoReprezentantka Rosji Irina Avvakumova z ogromną przewagą nad rywalkami zdobyła złoty medal Zimowej Uniwersjady w Strbskim Plesie (skocznia MS 1970 K-90 / HS-100). Na podium znalazły się także Japonka Yuka Kobayashi i kolejna Rosjanka – Anastasiya Gladysheva. W zawodach nie wystartowała Magdalena Pałasz.

Irina Avvakumova znana z dobrych występów w Pucharze Świata okazała się zdecydowanie najlepsza (88,5  / 95,5 m) podczas konkursu Zimowej Uniwersjady w Strbskim Plesie. Srebrny medal wywalczyła skoczkini z Kraju Kwitnącej Wiśni – Yuka Kobayashi (83,5 / 84,0 m), a na trzecim miejscu podium z brązowym medalem uplasowała się rodaczka zwycieżczyni – Anastasiya Gladysheva (85,5 / 83,5 m).

Tuż za podium uplasowała się mocna reprezentantka Czech – Michaela Dolezelova. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Słowacji nie pojawiła się Polka – Magdalena Pałasz.