Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2015 ponownie zawita w Beskidy. W przyszłym tygodniu (5-7 lutego 2015) na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasie biegowej Istebna-Kubalonka rozegrana zostanie druga edycja cyklu: dwa konkursy skoków narciarskich oraz jeden kombinacji norweskiej.

 

Zawody LOTOS Cup 2015 rozpoczną się w czwartek, 5 lutego o godzinie 9:00. W tym dniu przeprowadzone zostaną konkursy skoków narciarskich w sześciu męskich kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E oraz dwóch żeńskich: Juniorki i Młodziczki. Najpierw na skoczni pojawią się najmłodsi, rywalizujący na HS-44, następnie sportowcy biorący udział w zawodach na HS-77, a następnie najstarsi, startujący na HS-106. W piątek, 6 lutego program wygląda podobnie z tą różnicą, że oprócz konkursów skoków narciarskich przeprowadzona zostanie także seria skoków do kombinacji norweskiej, a zawody rozpoczną się o godzinie 11:00. Natomiast w kolejnym dniu (sobota, 7 lutego) cykl LOTOS Cup 2015 przeniesie się na trasę biegową Istebna-Kubalonka, gdzie od godziny 10:00 na dystansach od 2,5 do 10 kilometrów trwać będzie walka o medale w kombinacji norweskiej.

Po dwóch z zaplanowanych ośmiu konkursów skoków narciarskich liderem klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015 w kategorii Senior jest Tomasz Byrt (WSS Wisła w Wiśle). Po dwóch liderów mają dwie kolejne kategorie: Junior A – to Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra) i Łukasz Podżorski (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior B – to Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) i Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk). Liderem Juniora C jest świeżo upieczony brązowy medalista Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOWF) – Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane). Żółtą koszulkę w kategorii Junior D posiada Kacper Stosel (AZS Zakopane), a wśród Juniorów E – Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane). Zdecydowanymi liderkami w żeńskich kategoriach wiekowych są: kategoria Młodziczki – Paulina Cieślar (WSS Wisła w Wiśle), kategoria Juniorki – Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Z kolei liderami LOTOS Cup 2015 w kombinacji norweskiej (po 1 z 4 edycji) są: Senior – Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), Junior A – Jan Łowisz (AZS Zakopane), Junior B – Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), Junior C – Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Junior D – Mateusz Małyjurek (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior E – Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane).

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcjami skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich, a także stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków, kombinatorów norweskich oraz ich trenerów.

PROGRAM ZAWODÓW:

04.02.2015, środa

 • 12:00 -14:00 – trening wolny
 • 17:00 – odprawa Kierowników Drużyn na Skoczni Skalite

05.02.2015, czwartek

 • 09:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki
 • Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior E, Młodziczki
 • 11:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki
 • Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior D, C, Juniorki
 • 13:30 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, A, Senior 
 • Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior B, A, Senior

06.02.2015, piątek

 • 11:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-44 Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E
 • Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior E, Młodziczki
 • 13:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-77 Junior D, C, Juniorki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, C 
 • Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior D, C, Juniorki
 • 15:30 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-106 Junior B, A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, A, Senior 
 • Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior B, A, Senior

07.02.2015, sobota

Biegi do kombinacji norweskiej na trasie Istebna-Kubalonka

 • 10:00 – Junior E: 2500 m
 • 10:30 – Junior D i Junior C: 5000 m 
 • 11:00 – Junior B: 7500 m,
 • 11:30 – Junior A i Senior: 10.000 m
 • Po zakończeniu wszystkich biegów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących w kombinacji norweskiej.
 

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

 

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram