You are currently viewing MŚJ Ałmaty: Tikhonova ze złotym medalem, nieudany konkurs Polek

MŚJ Ałmaty: Tikhonova ze złotym medalem, nieudany konkurs Polek

Tikhonova Sofya fot.Frederic.Clasen - MŚJ Ałmaty: Tikhonova ze złotym medalem, nieudany konkurs PolekRosjanka Sofya Tikhonova dość niespodziewanie została Mistrzynią Świata Juniorek. Złoty medal wywalczyła z kilkupunktową przewagą nad drugą zawodniczką, Austriaczką Elisabeth Raudaschl. Na trzeciej lokacie rywalizację ukończyła faworytka do zwycięstwa, Chiara Hoelzl. Do nieudanych konkurs ten zaliczą Polki.

Szwab Joanna belka B.Leja 300x200 - MŚJ Ałmaty: Tikhonova ze złotym medalem, nieudany konkurs Polek
Joanna Sywab, fot. Bartosz Leja

Sofya Tikhonova w obu seriach konkursowych oddała najlepsze skoki (95,5 / 95,5 m) i pewnie sięgnęła po złoto i juniorski tytuł mistrzowski wśród kobiet. To pierwszy medal MŚJ w historii, który wywalczyła rosyjska zawodniczka. Na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasowała się dzisiaj Austriaczka Elisabeth Raudaschl (93,5 / 93,0 m). Trzeci stopień podium i brązowym medal należał do faworytki zmagań, Chiary Hoelzl (93,5 / 96,0 m), która była zdecydowanie najlepsza w seriach treningowych poprzedzających konkurs główny. Austriaczka przegrała jednak złoto słabszym skokiem w pierwszej rundzie.

Do bardzo nieudanych konkurs ten zaliczą reprezentantki Polski. Joanna Szwab po obiecujących skokach we wczorajszych treningach, dzisiaj zajęła przedostatnią (31.) lokatę lądując na 75 metrze i 50 centymetrze. Za nią uplasowała się tylko Węgierka Vorag Voros. Ze startu w konkursie zrezygnowała znajdująca się na liście startowej Magdalena Pałasz.

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Niemka Anna Rupprecht.