MŚJ Ałmaty: Tikhonova ze złotym medalem, nieudany konkurs Polek

Sofya Tikhonova, fot. Frederic ClasenRosjanka Sofya Tikhonova dość niespodziewanie została Mistrzynią Świata Juniorek. Złoty medal wywalczyła z kilkupunktową przewagą nad drugą zawodniczką, Austriaczką Elisabeth Raudaschl. Na trzeciej lokacie rywalizację ukończyła faworytka do zwycięstwa, Chiara Hoelzl. Do nieudanych konkurs ten zaliczą Polki.

Joanna Sywab, fot. Bartosz Leja

Sofya Tikhonova w obu seriach konkursowych oddała najlepsze skoki (95,5 / 95,5 m) i pewnie sięgnęła po złoto i juniorski tytuł mistrzowski wśród kobiet. To pierwszy medal MŚJ w historii, który wywalczyła rosyjska zawodniczka. Na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasowała się dzisiaj Austriaczka Elisabeth Raudaschl (93,5 / 93,0 m). Trzeci stopień podium i brązowym medal należał do faworytki zmagań, Chiary Hoelzl (93,5 / 96,0 m), która była zdecydowanie najlepsza w seriach treningowych poprzedzających konkurs główny. Austriaczka przegrała jednak złoto słabszym skokiem w pierwszej rundzie.

Do bardzo nieudanych konkurs ten zaliczą reprezentantki Polski. Joanna Szwab po obiecujących skokach we wczorajszych treningach, dzisiaj zajęła przedostatnią (31.) lokatę lądując na 75 metrze i 50 centymetrze. Za nią uplasowała się tylko Węgierka Vorag Voros. Ze startu w konkursie zrezygnowała znajdująca się na liście startowej Magdalena Pałasz.

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Niemka Anna Rupprecht.