Freund, Kraft i Prevc o emocjonującej rywalizacji na Hochfirstschanze

Freund Severin rozbieg S.Piwowar

Severin Freund, fot. Bartosz LejaSeverin Freund, z ponad 11 punktową przewagą nad drugim Stefanem Kraftem wygrał sobotni konkurs rozgrywany na skoczni Hochfirstschanze w niemieckim Titisee-Neustadt. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Słowenii Peter Prevc. – Jestem bardzo szczęśliwy, każde zwycięstwo w Pucharze Świata jest dla mnie czymś niezwykłym – przyznał dzisiejszy triumfator.

 
Stefan Kraft, fot. Stefan Piwowar
Stefan Kraft, fot. Stefan Piwowar

Severin Freund zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata z rzędu. Niedługo przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Falun, Niemiec znajduję się w wyśmienitej formie. Freund skoczył dziś 138,5 i 140 metrów. – Dzisiejszy dzień był dla mnie świetny. Nigdy nie byłem tutaj najlepszy, jednak po tak dobrym skoku treningowym [145,0 m] ta sztuka wydała się łatwiejsza. Jestem bardzo szczęśliwy, każde zwycięstwo w Pucharze Świata jest dla mnie czymś niezwykłym, ale to niczego nie zmienia w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Świata. Po prostu mam nadzieję że pojadę tam w dobrej formie. Jestem bardzo ciekawy tych zawodów i już nie mogę się ich doczekać – skomentował 26-latek.

Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Stefan Kraft wciąż prezentuje bardzo wysoką formę. Austriak dzięki fenomenalnej drugiej próbie (139,0 m) awansował z ósmej lokaty zajmowanej po pierwszej serii, na drugą. Lider klasyfikacji generalnej ze spokojem podchodzi do zbliżających się Mistrzostw Świata. – Do Falun jest jeszcze dużo czasu. Póki co koncentruję się na jutrzejszych zawodach, znów chcę uzyskać dobry wynik – przyznał Austriak.

Na najniższym stopniu podium stanął Peter Prevc. Słoweniec był dziś autorem najdłuższego skoku na odległość 141,5 metra. Swojego znakomitego rezultatu Słoweniec jednak nie powtórzył lądując w drugiej serii aż 10 metrów bliżej. – Po rundzie finałowej kolejność może być zupełnie inna niż po pierwszej serii, więc jestem szczęśliwy, że utrzymałem podium. Ostatnio osiągam bardzo dobre wyniki, oczywiście jest jednak kilka rzeczy które wciąż muszę poprawić – powiedział po zawodach 21-letni zawodnik.

 

Źródło: fis-ski.com / rtvslo.si

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram