Hajek i Olli wystąpią w lotach na Vikersundbakken

Antonin Hajek, fot. Stefan PiwowarNie wszystkie sztaby szkoleniowe wysyłają na loty do Vikersund swoje pierwsze reprezentacje. Takie też decyzje podjęli trenerzy Finlandii (Jani Klinga) oraz Czech (Richard Schallert). Na norweskim „mamucie” zaprezentują się m.in. Antonin Hajek oraz Harri Olli, którzy mają spore doświadczenie w lotach narciarskich.

 

Czesi wystąpią w PŚ w Vikersund czteroosobowym składem „rezerwowym”. O jak najdłuższe loty powalczą: Cestmir Kozisek, Milos Kadlec, Filip Sakala oraz Antonin Hajek, który jest rekordzistą Republiki Czeskiej w długości lotu. W 2010 roku w Planicy poszybował aż 236 metrów. Piękne tradycje może też kontynuować Filip Sakala – syn Jaroslava Sakali, który w 1994 roku został mistrzem świata w lotach narciarskich.

Trener Jani Klinga postanowił, że najmocniejsi na chwilę obecną reprezentanci Finlandii poświęcą najbliższy weekend na spokojne treningi, a także start w PK w Lahti. W tym samym czasie w Vikersund zaprezentują się: Sebastian Klinga, Sami Heiskanen oraz Harri Olli, dla którego będzie to już trzecia w tym sezonie próba powalczenia o pucharowe punkty.

 

Źródło: Finnish Ski Jumpers Facebook / skoky.net

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram