Przedskoczkowie przetestowali dzisiaj mamuci obiekt Vikersundbakken, na którym już w czasie najbliższego weekendu najlepsi lotnicy świata zmierzą się w zawodach Pucharu Świata. Najdłuższe skoki pierwszych oddali Sigurd Nymoen Soeberg (236,0 m) oraz Fredrik Bjerkeengen (218,0 / 216,5 m).
W pierwszej serii treningowej najlepszy skok należał do 20-letniego Norwega, Sigurda Nymoena Soeberga który poszybował aż 236 metrów. Punkt konstrukcyjny skoczni (K-200) przekraczali także Bjerkeengen (206,0 m), Halvorsen (205,0 m) oraz Swensen (201,0 m).
Druga seria treningowa przyniosła najlepszy skok Fredrika Bjerkeengena (218,0 m). Punkt K oprócz niego przekroczył jeszcze tylko Vegard Swensen (202,0 m).
W trzecim treningu zdecydowanie wyróżnili się: Fredrik Bjerkeengen (216,5 m) oraz Espen Enger Halvorsen (216,0 m).
Przypomnijmy, że już jutro w Vikersund treningi i kwalifikacje. Pełny program tutaj >>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | |
1 | Sigurd Nymoen Søberg | NOR | 236,0 m |
2 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 206,0 m |
3 | Espen Enger Halvorsen | NOR | 205,0 m |
4 | Vegard Swensen | NOR | 201,0 m |
5 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 182,0 m |
6 | Hans Petter Bergquist | NOR | 179,0 m |
Kjell Andreas Næsvold | NOR | 179,0 m | |
8 | Jørgen Madsen | NOR | 179,0 m |
9 | Idar Marø | NOR | 167,0 m |
10 | Jostein Loe | NOR | 160,0 m |
11 | Joakim Aune | NOR | 148,0 m |
12 | Stian Andre Skinnes | NOR | 142,0 m |
13 | Bendik Netland Hulløen | NOR | 140,0 m |
14 | Richard Haukedal | NOR | 130,0 m |
Mats Søhagen Berggård | NOR | 130,0 m | |
16 | Edvardt Myrvang Bakke | NOR | 128,0 m |
17 | Knut Jokerud Strand | NOR | 122,0 m |
18 | Jonas Langgård | NOR | 121,0 m |
19 | Kristian Lian | NOR | 120,0 m |
20 | Sondre Vestbøl Bråtane | NOR | 116,0 m |
21 | Jonas Gropen Søgård | NOR | 115,0 m |
22 | Jakob Tjåland Randen | NOR | 90,0 m |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | |
1 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 218,0 m |
2 | Vegard Swensen | NOR | 202,0 m |
3 | Espen Enger Halvorsen | NOR | 199,0 m |
4 | Sigurd Nymoen Søberg | NOR | 195,0 m |
5 | Idar Marø | NOR | 168,5 m |
6 | Bendik Netland Hulløen | NOR | 150,0 m |
7 | Richard Haukedal | NOR | 145,0 m |
8 | Stian Andre Skinnes | NOR | 142,0 m |
Lars Brodshaug Berger | NOR | 142,0 m | |
10 | Hans Petter Bergquist | NOR | 140,0 m |
11 | Mats Søhagen Berggård | NOR | 132,0 m |
12 | Jonas Gropen Søgård | NOR | 130,0 m |
Jørgen Madsen | NOR | 130,0 m | |
14 | Jostein Loe | NOR | 128,0 m |
15 | Jonas Langgård | NOR | 125,0 m |
Joakim Aune | NOR | 125,0 m | |
17 | Edvardt Myrvang Bakke | NOR | 123,0 m |
18 | Sondre Vestbøl Bråtane | NOR | 122,0 m |
Kjell Andreas Næsvold | NOR | 122,0 m | |
20 | Kristian Lian | NOR | 120,0 m |
21 | Jakob Tjåland Randen | NOR | 111,0 m |
22 | Knut Jokerud Strand | NOR | 110,0 m |
Wyniki trzeciego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | |
1 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 216,5 m |
2 | Espen Enger Halvorsen | NOR | 216,0 m |
3 | Jostein Loe | NOR | 198,5 m |
4 | Vegard Swensen | NOR | 193,0 m |
5 | Kjell Andreas Næsvold | NOR | 192,0 m |
6 | Sigurd Nymoen Søberg | NOR | 186,0 m |
7 | Jørgen Madsen | NOR | 184,0 m |
8 | Idar Marø | NOR | 171,0 m |
9 | Stian Andre Skinnes | NOR | 167,0 m |
10 | Joakim Aune | NOR | 164,0 m |
11 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 162,0 m |
12 | Mats Søhagen Berggård | NOR | 161,0 m |
13 | Bendik Netland Hulløen | NOR | 152,0 m |
14 | Kristian Lian | NOR | 143,0 m |
15 | Richard Haukedal | NOR | 141,0 m |
16 | Knut Jokerud Strand | NOR | 133,0 m |
17 | Sondre Vestbøl Bråtane | NOR | 130,0 m |
18 | Edvardt Myrvang Bakke | NOR | 125,0 m |
19 | Hans Petter Bergquist | NOR | 122,0 m |
20 | Jonas Gropen Søgård | NOR | 120,0 m |
21 | Jonas Langgård | NOR | 120,0 m |
22 | Knut Jokerud Strand | NOR | 110,0 m |
informacja własna