You are currently viewing Dwie fińskie skoczkinie wystąpią w MŚ w Falun

Dwie fińskie skoczkinie wystąpią w MŚ w Falun

Kykkaenen Julia WSC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska - Dwie fińskie skoczkinie wystąpią w MŚ w FalunKolejna nacja podjęła decyzję dotyczącą żeńskiego składu na Mistrzostwa Świata w Falun. Trener żeńskiej reprezentacji Finlandii, Kimmo Kykkaenen postanowił, że w Szwecji wystąpią dwie zawodniczki - Julia Kykkaenen oraz Susanna Forsstroem. Na decyzje dotyczące powołań wciąż czekają fińscy skoczkowie.

Julia Kykkaenen to najlepsza fińska skoczkini, która na swoim koncie ma już dwa podia Pucharu Świata. Dla 20-letniej skoczkini, światowy czempionat w Falun będzie już czwartym w karierze (po Libercu, Oslo i Val di Fiemme). Dwa lata temu we Włoszech, córka Kimmo Kykkaenena zajęła w indywidualnej rywalizacji 10. miejsce. W tegorocznych MŚ powtórzenie tego rezultatu byłoby dla niej całkiem dobrym wynikiem, ponieważ jak dotąd, tej zimy Julia ani razu nie uplasowała się w czołowej dziesiątce pucharowych zmagań.

Skład żeńskiej kadry Finlandii uzupełni 19-letnia Susanna Forsstroem, która na międzynarodowej arenie zadebiutowała niecałe 1,5 roku temu. Reprezentantka klubu narciarskiego w Lahti ma za sobą start na MŚ Juniorów w 2014 r., gdzie uplasowała się na 10. pozycji. Dotychczas Forsstroem czterokrotnie w karierze zdobywała punkty Pucharu Świata, na koncie ma dwa podia zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Dzięki obecności dwóch fińskich skoczkiń w Falun, reprezentacja Suomi będzie mogła wystawić drużynę do konkursu mieszanego. Skład fińskiej ekipy mężczyzn poznamy 15 lutego.

Źródło: hiihtoliitto.fi