Kruczek wybrał czwórkę na kwalifikacje w Falun

Łukasz Kruczek, fot. Stefan PiwowarPo trzech skokach treningowych naszych reprezentantów (dwa skoki oddał tylko Stoch) trener Łukasz Kruczek podjął decyzję o czteroosobowym składzie na jutrzejsze kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej. Obok Piotra Żyły, o awans do zawodów powalczą Klemens Murańka i Jan Ziobro. Kamil Stoch kwalifikację ma zapewnioną.

 

W jutrzejszych kwalifikacjach w Falun na normalnej skoczni Lugnet (HS-100) obejrzymy czterech reprezentantów Polski. Będą to: Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Kamil Stoch jako zawodnik czołowej dziesiątki Pucharu Świata awans do konkursu ma zapewniony i jutrzejsze skoki także może potraktować treningowo. Tym samym trener Kruczek zrezygnował z Dawida Kubackiego i Aleksandra Zniszczoła.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszych dwóch serii treningowych najlepiej spisywał się Żyła zajmując 6. oraz 2. miejsce. Murańka był 21. i 18., natomiast Ziobro plasował się na 30. i 4. pozycji. Niezłe próby prezentował też Kubacki (miejsca: 6. i 23.). Stoch w treningach testował nowy kombinezon i jego skoki nie były nalepsze, zajmował 23. i 31. miejsce. Słabiej spisywał się również Zniszczoł (miejsca: 31. i 38.).

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram