Piotr Żyła po świetnym skoku na 134,5 metra był najlepszy w pierwszym dzisiejszym treningu na dużej skoczni w Falun. Kolejne serie należały już do medalistów z obiektu normalnego – Stefana Krafta, Rune Velty i Severina Freunda. W jutrzejszych kwalifikacjach obejrzymy pięciu reprezentantów Polski, wśród których będzie także obrońca tytułu, Kamil Stoch.
1. trening
Piotr Żyła okazał się najlepszy w pierwszym wtorkowym treningu w Falun. Polak skoczył 134,5 metra i podparł swoją próbę, która jednak nie była oceniana przez sędziów. Na kolejnych lokatach uplasowali się skaczący z belki niższej o dwa numery – Stefan Kraft (128,5 m) i Peter Prevc (131,0 m). Daleko poszybował również Severin Freund (133,0 m). Przypomnijmy, że oficjalny rekord obiektu należy właśnie do Niemca i wynosi 135 metrów.
Wśród biało-czerwonych dobrze spisali się także: Kamil Stoch (129,0 m / 7. miejsce) i Klemens Murańka (128,5 m / 11. miejsce). Bliżej lądowali: 24. Aleksander Zniszczoł (123,5 m), 30. Dawid Kubacki (123,5 m) i 47. Jan Ziobro (119,0 m).
2. trening
W drugim treningu na pierwszym miejscu uplasowało się dwóch zawodników, którzy już na normalnej skoczni zdobywali medale. Byli to: Rune Velta (127,5 m) i skaczący w nieco lepszych warunkach Stefan Kraft (129,0 m). Na trzecim miejscu wylądował Japończyk Noriaki Kasai (128,0 m).
W czołowej dziesiątce ponownie uplasowało się dwóch reprezentantów Polski - Piotr Żyła (123,0 m / 7. miejsce) i Dawid Kubacki (126,0 m / 8. miejsce). W drugiej dziesiątce znaleźli się: Klemens Murańka (125,0 m / 16. miejsce) i Kamil Stoch (121,0 m / 20. miejsce). Bliżej skoczyli: Jan Ziobro (118,5 m / 26. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (117,5 m / 35. miejsce).
3. trening
W trzeciej serii treningowej nie miał sobie równych rekordzista obiektu - Severin Freund. Wicemistrz świata poszybował najdalej - 133 metry. Następne dwie lokaty zajęli dwaj kolejni medaliści - Stefan Kraft (131,5 m) i Rune Velta (127,5 m).
Tym razem na rozbiegu pojawiło się tylko trzech naszych reprezentantów. Najlepiej spisał się Kamil Stoch (119,5 m / 15. miejsce), który jednak z treningu na trening lądował dzisiaj bliżej. O jedną pozycję niżej znalazł się Jan Ziobro (121,0 m). Aleksander Zniszczoł po skoku na 115 metrów był na 29. miejscu, jednak to on zamiast Ziobry wystartuje w jutrzejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na dużym obiekcie w Falun. Ze skoku zrezygnowali Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Piotr Żyła.
Już jutro o godz. 17:00 skoczkowie powalczą o awans do konkursu głównego, który odbędzie się w czwartek, także o godz. 17:00.
Zobacz pełny program MŚ w Falun i plan transmisji >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Piotr Żyła | POL | 21 | 134,5 m | 83.3 |
2 | Stefan Kraft | AUT | 19 | 128,5 m | 81.7 |
3 | Peter Prevc | SLO | 19 | 131,0 m | 80.8 |
4 | Severin Freund | GER | 20 | 133,0 m | 80.0 |
5 | Markus Eisenbichler | GER | 20 | 127,5 m | 78.5 |
6 | Anders Fannemel | NOR | 20 | 129,5 m | 77.6 |
7 | Kamil Stoch | POL | 20 | 129,0 m | 77.5 |
8 | Noriaki Kasai | JPN | 20 | 128,5 m | 77.4 |
9 | Michael Neumayer | GER | 21 | 130,0 m | 77.1 |
10 | Jurij Tepes | SLO | 21 | 129,0 m | 73.6 |
11 | Klemens Murańka | POL | 22 | 128,5 m | 73.0 |
12 | Junshiro Kobayashi | JPN | 21 | 127,0 m | 72.3 |
13 | Roman Koudelka | CZE | 20 | 126,5 m | 70.8 |
14 | Daiki Ito | JPN | 20 | 124,5 m | 69.8 |
Simon Ammann | SUI | 20 | 123,0 m | 69.8 | |
16 | Richard Freitag | GER | 20 | 124,0 m | 69.2 |
17 | Anders Bardal | NOR | 21 | 126,0 m | 67.7 |
18 | Taku Takeuchi | JPN | 21 | 125,0 m | 67.2 |
Gregor Deschwanden | SUI | 21 | 126,0 m | 67.2 | |
20 | Manuel Poppinger | AUT | 21 | 126,0 m | 66.3 |
21 | Michael Hayboeck | AUT | 20 | 123,0 m | 65.8 |
Anders Jacobsen | NOR | 20 | 124,5 m | 65.8 | |
23 | Matjaz Pungertar | SLO | 21 | 123,0 m | 65.3 |
24 | Aleksander Zniszczoł | POL | 21 | 123,5 m | 65.1 |
25 | Jan Matura | CZE | 21 | 125,5 m | 64.5 |
26 | Dimitry Vassiliev | RUS | 21 | 124,0 m | 64.3 |
27 | Nejc Dezman | SLO | 21 | 122,5 m | 63.1 |
28 | Kento Sakuyama | JPN | 21 | 121,0 m | 62.7 |
29 | Jernej Damjan | SLO | 20 | 119,5 m | 62.3 |
30 | Dawid Kubacki | POL | 22 | 123,5 m | 61.7 |
31 | Marinus Kraus | GER | 20 | 119,0 m | 60.6 |
32 | Thomas Diethart | AUT | 21 | 122,5 m | 59.7 |
33 | Andreas Wellinger | GER | 21 | 123,0 m | 58.8 |
34 | Evgeniy Klimov | RUS | 23 | 126,5 m | 58.6 |
35 | Lukas Hlava | CZE | 22 | 120,0 m | 57.9 |
36 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 22 | 124,5 m | 57.8 |
Phillip Sjoeen | NOR | 21 | 120,0 m | 57.8 | |
38 | Johann Andre Forfang | NOR | 21 | 118,5 m | 57.7 |
Lauri Asiakainen | FIN | 21 | 119,0 m | 57.7 | |
40 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 21 | 121,0 m | 57.2 |
Denis Kornilov | RUS | 22 | 122,5 m | 57.2 | |
42 | Seou Choi | KOR | 22 | 122,5 m | 55.7 |
43 | Janne Ahonen | FIN | 22 | 121,5 m | 55.0 |
44 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 20 | 115,0 m | 53.7 |
45 | Rune Velta | NOR | 20 | 114,5 m | 53.6 |
46 | Jarkko Maeaettae | FIN | 21 | 117,0 m | 53.5 |
47 | Jan Ziobro | POL | 21 | 119,0 m | 53.4 |
48 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 22 | 120,0 m | 50.7 |
49 | Harri Olli | FIN | 22 | 119,5 m | 49.4 |
50 | Vladimir Zografski | BUL | 22 | 115,5 m | 48.3 |
51 | Jakub Janda | CZE | 22 | 118,0 m | 46.2 |
Davide Bresadola | ITA | 21 | 114,0 m | 46.2 | |
53 | William Rhoads | USA | 22 | 115,0 m | 45.5 |
54 | Killian Peier | SUI | 22 | 114,0 m | 44.4 |
55 | Viktor Polasek | CZE | 23 | 117,5 m | 44.3 |
56 | Sebastian Colloredo | ITA | 22 | 113,5 m | 41.2 |
57 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 22 | 113,5 m | 39.8 |
58 | Ville Larinto | FIN | 22 | 111,5 m | 39.1 |
59 | Siim-Tanel Sammelselg | EST | 23 | 112,5 m | 37.6 |
60 | Nico Polychronidis | GRE | 23 | 110,5 m | 35.7 |
61 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 22 | 109,5 m | 35.1 |
62 | Heung-Chul Choi | KOR | 23 | 109,5 m | 33.4 |
63 | Martti Nomme | EST | 23 | 110,0 m | 32.9 |
64 | Federico Cecon | ITA | 23 | 109,0 m | 31.7 |
65 | Daniele Varesco | ITA | 23 | 107,0 m | 29.8 |
66 | Chil-ku Kang | KOR | 23 | 109,0 m | 27.1 |
67 | Luca Egloff | SUI | 23 | 106,5 m | 26.9 |
68 | Hyun-Ki Kim | KOR | 23 | 105,5 m | 26.5 |
69 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 21 | 99,5 m | 22.2 |
70 | Carl Nordin | SWE | 23 | 105,0 m | 21.2 |
71 | Marat Zhaparov | KAZ | 23 | 100,5 m | 12.6 |
72 | Radik Zhaparov | KAZ | 23 | 95,0 m | 6.8 |
73 | Stepan Pasichnyk | UKR | 23 | 94,0 m | 6.6 |
74 | Christian Inngjerdingen | SWE | 23 | 94,5 m | 4.4 |
75 | Andrii Klymchuk | UKR | 23 | 95,5 m | 4.3 |
76 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 23 | 90,0 m | 3.2 |
77 | Jonas Sandell | SWE | 23 | 93,5 m | 2.3 |
78 | Simon Eklund | SWE | 23 | 83,5 m | 0.0 |
DNS | Michael Glasder | USA | - | - | - |
DNS | Johan Erikson | SWE | - | - | - |
DNS | Kristaps Nezhborts | LAT | - | - | - |
DNS | Roberto Dellasega | ITA | - | - | - |
DNS | Sergey Tkachenko | KAZ | - | - | - |
DNS | Peter Kelemen | HUN | - | - | - |
DNS | Andreas Kofler | AUT | - | - | - |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Stefan Kraft | AUT | 20 | 129,0 m | 68.6 |
Rune Velta | NOR | 20 | 127,5 m | 68.6 | |
3 | Noriaki Kasai | JPN | 20 | 128,0 m | 65.5 |
4 | Taku Takeuchi | JPN | 20 | 125,0 m | 63.7 |
5 | Anders Bardal | NOR | 20 | 126,0 m | 62.1 |
6 | Peter Prevc | SLO | 20 | 125,5 m | 61.5 |
7 | Piotr Żyła | POL | 20 | 123,0 m | 60.2 |
8 | Dawid Kubacki | POL | 20 | 126,0 m | 59.3 |
9 | Johann Andre Forfang | NOR | 20 | 121,5 m | 58.1 |
Daiki Ito | JPN | 20 | 122,0 m | 58.1 | |
11 | Manuel Poppinger | AUT | 20 | 122,5 m | 55.9 |
12 | Matjaz Pungertar | SLO | 20 | 122,5 m | 54.7 |
13 | Markus Eisenbichler | GER | 20 | 118,5 m | 54.6 |
14 | Junshiro Kobayashi | JPN | 20 | 120,0 m | 54.4 |
15 | Severin Freund | GER | 20 | 119,5 m | 54.2 |
16 | Klemens Murańka | POL | 20 | 125,0 m | 53.8 |
17 | Richard Freitag | GER | 20 | 121,0 m | 53.4 |
Michael Hayboeck | AUT | 20 | 123,0 m | 53.4 | |
19 | Dimitry Vassiliev | RUS | 20 | 121,0 m | 53.1 |
20 | Kamil Stoch | POL | 20 | 121,0 m | 52.7 |
21 | Michael Neumayer | GER | 20 | 120,0 m | 52.0 |
22 | Anders Jacobsen | NOR | 20 | 120,0 m | 51.9 |
23 | Gregor Deschwanden | SUI | 20 | 118,5 m | 51.6 |
24 | Nejc Dezman | SLO | 20 | 119,0 m | 50.9 |
25 | Simon Ammann | SUI | 20 | 117,5 m | 50.5 |
26 | Jan Ziobro | POL | 20 | 118,5 m | 49.5 |
27 | Anders Fannemel | NOR | 20 | 117,5 m | 48.2 |
28 | Andreas Wellinger | GER | 20 | 117,0 m | 47.9 |
29 | Jernej Damjan | SLO | 20 | 116,5 m | 47.8 |
30 | Killian Peier | SUI | 20 | 119,0 m | 47.5 |
31 | Phillip Sjoeen | AUT | 20 | 117,0 m | 47.3 |
32 | Kento Sakuyama | JPN | 20 | 118,5 m | 46.9 |
33 | Denis Kornilov | RUS | 20 | 119,5 m | 46.8 |
34 | Jakub Janda | CZE | 20 | 118,0 m | 46.0 |
35 | Aleksander Zniszczoł | POL | 20 | 117,5 m | 45.6 |
36 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 20 | 115,0 m | 45.3 |
37 | Janne Ahonen | FIN | 20 | 119,0 m | 45.2 |
38 | Jurij Tepes | SLO | 20 | 114,5 m | 44.2 |
39 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 20 | 114,5 m | 43.6 |
40 | Davide Bresadola | ITA | 20 | 116,5 m | 43.2 |
41 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 20 | 114,0 m | 42.8 |
42 | Vladimir Zografski | BUL | 20 | 116,0 m | 42.5 |
43 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 20 | 115,5 m | 42.4 |
44 | Thomas Diethart | AUT | 20 | 113,5 m | 41.3 |
45 | William Rhoads | USA | 20 | 115,0 m | 40.8 |
46 | Jan Matura | CZE | 20 | 113,0 m | 38.7 |
47 | Roman Koudelka | CZE | 20 | 111,0 m | 36.9 |
48 | Marinus Kraus | GER | 20 | 111,5 m | 36.7 |
49 | Harri Olli | FIN | 20 | 113,5 m | 36.3 |
50 | Lukas Hlava | CZE | 20 | 112,0 m | 35.6 |
51 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 20 | 112,5 m | 34.7 |
52 | Jarkko Maeaettae | FIN | 20 | 110,0 m | 33.7 |
53 | Lauri Asikainen | FIN | 20 | 109,5 m | 32.6 |
54 | Seou Choi | KOR | 20 | 107,5 m | 28.7 |
Vladislav Boyarintsev | RUS | 20 | 107,5 m | 28.7 | |
56 | Siim-Tanel Sammelselg | EST | 20 | 89,5 m | 28.4 |
57 | Luca Egloff | SUI | 20 | 107,0 m | 26.3 |
58 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 20 | 106,0 m | 24.0 |
59 | Martti Nomme | EST | 20 | 103,5 m | 23.3 |
60 | Ville Larinto | FIN | 20 | 106,0 m | 22.5 |
61 | Federico Cecon | ITA | 20 | 106,0 m | 21.6 |
62 | Chil-ku Kang | KOR | 20 | 105,5 m | 21.3 |
63 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 20 | 105,0 m | 20.9 |
64 | Heung-Chul Choi | KOR | 20 | 100,5 m | 17.5 |
65 | Evgeniy Klimov | RUS | 20 | 103,0 m | 17.1 |
66 | Sebastian Colloredo | ITA | 20 | 101,5 m | 16.1 |
67 | Hyun-Ki Kim | KOR | 20 | 98,5 m | 10.6 |
68 | Nico Polychronidis | GRE | 20 | 98,0 m | 10.4 |
69 | Daniele Varesco | ITA | 20 | 98,5 m | 8.6 |
70 | Jonas Sandell | SWE | 20 | 94,5 m | 2.9 |
71 | Andrii Klymchuk | UKR | 20 | 94,5 m | 1.8 |
72 | Stepan Pasichnyk | UKR | 20 | 93,5 m | 0.8 |
73 | Marat Zhaparov | KAZ | 20 | 93,0 m | 0.7 |
74 | Carl Nordin | SWE | 20 | 92,5 m | 0.2 |
75 | Simon Eklund | SWE | 20 | 83,5 m | 0.0 |
Christian Inngjerdingen | SWE | 20 | 83,0 m | 0.0 | |
Radik Zhaparov | KAZ | 20 | 89,0 m | 0.0 | |
DNS | Michael Glasder | USA | - | - | - |
DNS | Johan Erikson | SWE | - | - | - |
DNS | Kristaps Nezhborts | LAT | - | - | - |
DNS | Roberto Dellasega | ITA | - | - | - |
DNS | Sregey Tkachenko | KAZ | - | - | - |
DNS | Peter Kelemen | HUN | - | - | - |
DNS | Andreas Kofler | AUT | - | - | - |
Pełne wyniki trzeciego treningu:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Severin Freund | GER | 21 | 133,0 m | 70.7 |
2 | Stefan Kraft | AUT | 21 | 131,5 m | 68.7 |
3 | Rune Velta | NOR | 21 | 127,5 m | 63.2 |
4 | Anders Fannemel | NOR | 21 | 127,0 m | 59.3 |
5 | Gregor Deschwanden | SUI | 21 | 128,0 m | 58.7 |
6 | Richard Freitag | GER | 21 | 126,0 m | 58.1 |
7 | Nejc Dezman | SLO | 21 | 125,5 m | 57.5 |
8 | Noriaki Kasai | JPN | 21 | 123,5 m | 57.2 |
9 | Roman Koudelka | CZE | 21 | 123,5 m | 57.0 |
10 | Anders Bardal | NOR | 21 | 123,5 m | 56.4 |
11 | Marinus Kraus | GER | 21 | 123,5 m | 55.4 |
12 | Daiki Ito | JPN | 21 | 121,5 m | 54.2 |
13 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 21 | 121,5 m | 52.4 |
14 | Jernej Damjan | SLO | 21 | 121,0 m | 50.2 |
15 | Kamil Stoch | POL | 21 | 119,5 m | 49.5 |
16 | Jan Ziobro | POL | 21 | 121,0 m | 49.3 |
17 | Taku Takeuchi | JPN | 21 | 117,0 m | 48.9 |
18 | Jan Matura | CZE | 21 | 121,5 m | 48.7 |
19 | Anders Jacobsen | NOR | 21 | 119,5 m | 47.6 |
20 | Andreas Wellinger | GER | 21 | 119,0 m | 47.5 |
21 | Markus Eisenbichler | GER | 21 | 118,0 m | 46.7 |
22 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 21 | 120,5 m | 46.3 |
23 | Jarkko Maeaettae | FIN | 21 | 117,5 m | 44.5 |
24 | Simon Ammann | SUI | 21 | 118,0 m | 44.2 |
25 | Matjaz Pungertar | SLO | 21 | 116,5 m | 43.7 |
26 | Michael Neumayer | GER | 21 | 114,5 m | 42.0 |
27 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 21 | 114,0 m | 41.7 |
28 | Phillip Sjoeen | NOR | 21 | 115,0 m | 40.6 |
29 | Aleksander Zniszczoł | POL | 21 | 115,0 m | 40.1 |
30 | Evgeniy Klimov | RUS | 21 | 115,5 m | 40.0 |
31 | Jakub Janda | CZE | 21 | 114,5 m | 39.5 |
32 | Kento Sakuyama | JPN | 21 | 116,5 m | 38.8 |
33 | Jurij Tepes | SLO | 21 | 112,0 m | 38.4 |
34 | Johann Andre Forfang | NOR | 21 | 110,0 m | 37.5 |
35 | Denis Kornilov | RUS | 21 | 114,0 m | 36.4 |
36 | Michael Hayboeck | AUT | 21 | 112,0 m | 35.9 |
37 | Lukas Hlava | CZE | 21 | 113,0 m | 34.6 |
38 | Harri Olli | FIN | 21 | 113,0 m | 34.3 |
39 | Thomas Diethart | AUT | 21 | 111,0 m | 33.6 |
40 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 21 | 113,5 m | 33.1 |
41 | Dimitry Vassiliev | RUS | 21 | 111,5 m | 31.0 |
Viktor Polasek | CZE | 21 | 111,5 m | 31.0 | |
43 | Lauri Asikainen | FIN | 21 | 109,5 m | 30.7 |
44 | Sabirzha Muminov | KAZ | 21 | 106,0 m | 27.0 |
45 | Vladimir Zografski | BUL | 21 | 105,0 m | 24.5 |
46 | Junshiro Kobayashi | JPN | 21 | 104,0 m | 23.7 |
47 | Seou Choi | KOR | 21 | 104,5 m | 23.1 |
48 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 21 | 104,0 m | 20.8 |
49 | Chil-ku Kang | KOR | 21 | 99,5 m | 17.3 |
50 | Sebastian Colloredo | ITA | 21 | 101,5 m | 16.7 |
51 | Ville Larinto | FIN | 21 | 104,0 m | 16.2 |
52 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 21 | 101,0 m | 12.6 |
53 | Hyun-Ki Kim | KOR | 21 | 100,5 m | 11.0 |
Luca Egloff | SUI | 21 | 97,5 m | 11.0 | |
55 | Daniele Varesco | ITA | 21 | 93,0 m | 7.3 |
56 | Martti Nomme | EST | 21 | 91,5 m | 7.2 |
57 | Heung-Chul Choi | KOR | 21 | 96,0 m | 5.4 |
58 | Andrii Klymchuk | UKR | 21 | 94,0 m | 3.0 |
59 | Marat Zhaparov | KAZ | 21 | 89,5 m | 2.2 |
60 | Siim-Tanel Sammelselg | EST | 21 | 94,5 m | 1.3 |
61 | Simon Eklund | SWE | 21 | 79,0 m | 0.0 |
Jonas Sandell | SWE | 21 | 83,5 m | 0.0 | |
Stepan Pasichnyk | UKR | 21 | 86,5 m | 0.0 | |
Nico Polychronidis | GRE | 21 | 86,5 m | 0.0 | |
Carl Nordin | SWE | 21 | 79,0 m | 0.0 | |
Radik Zhaparov | KAZ | 21 | 83,0 m | 0.0 | |
Federico Cecon | ITA | 21 | 87,5 m | 0.0 | |
Christian Inngjerdingen | SWE | 21 | 82,0 m | 0.0 | |
Vitaliy Kalinichenko | UKR | 21 | 82,5 m | 0.0 | |
DNS | Michael Glasder | USA | - | - | - |
DNS | Johan Erikson | SWE | - | - | - |
DNS | Kristaps Nezhborts | LAT | - | - | - |
DNS | Roberto Dellasega | ITA | - | - | - |
DNS | Sergey Tkachenko | KAZ | - | - | - |
DNS | Peter Kelemen | HUN | - | - | - |
DNS | William Rhoads | USA | - | - | - |
DNS | Janne Ahonen | FIN | - | - | - |
DNS | Killian Peier | SUI | - | - | - |
DNS | Klemens Murańka | POL | - | - | - |
DNS | Dawid Kubacki | POL | - | - | - |
DNS | Davide Bresadola | ITA | - | - | - |
DNS | Manuel Poppinger | AUT | - | - | - |
DNS | Andreas Kofler | AUT | - | - | - |
DNS | Piotr Żyła | POL | - | - | - |
DNS | Peter Prevc | SLO | - | - | - |
informacja własna