Norwescy skoczkowie: „Spełniło się marzenie, na które długo pracowaliśmy”

Norwegowie, mistrzowie świata w drużynie z Falun, fot. Julia Piątkowska

Reprezentacja Norwegii zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Falun. Podopieczni Alexandra Stoeckla przerwali tym samym złotą passę Austriaków, którzy od 2005 r. stawali niezmiennie na najwyższym stopniu podium, podczas rywalizacji drużynowej MŚ. „Nigdy nie myślałem, że wygramy. Jest to niesamowite uczucie” – mówił po wszystkim Rune Velta.

22 lata. Tyle czasu minęło odkąd reprezentacja Norwegii po raz ostatni stanęła na najwyższym stopniu podium podczas rywalizacji drużynowej na MŚ. Jak zaznaczył najlepszy dziś skoczek norweskiej kadry Anders Bardal, spełniło się największe marzenie ich drużyny, na które długo i ciężko pracowali.

To wielkie marzenie, na które długo pracowaliśmy, zarówno latem jak i zimą. Dzisiaj nam się udało, to niesamowite uczucie – zaznaczył Bardal.

W końcu jest to złoto. Minęło 22 lata od ostatniego, więc jest to absolutnie magiczna chwila. Uważam że zasłużyliśmy sobie na ten medal, wszyscy czterej wykonaliśmy kawał ciężkiej roboty – powiedział Jacobsen.

Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel oraz Rune Velta zdobyli w sumie 872,6 punktu. W historii jest to trzeci złoty krążek, który Norwegowie zdobyli podczas rywalizacji na dużej skoczni.

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram