You are currently viewing Trondheim: Bjoereng mistrzem Norwegii juniorów

Trondheim: Bjoereng mistrzem Norwegii juniorów

Joacim Oedegaard Bjoereng fot.Kim .Bjoerndalen - Trondheim: Bjoereng mistrzem Norwegii juniorówJoacim Oedegaard Bjoereng wywalczył dzisiaj na skoczni Granaasen w Trondheim złoty medal mistrzostw Norwegii juniorów. 19-letni reprezentant klubu narciarskiego z Vikersund, który ma już za sobą debiut w Pucharze Świata wyprzedził w ostatecznym rozrachunku Halvora Graneruda oraz Jonasa Soegaarda.

Rywalizacja norweskich juniorów w krajowym czempionacie została rozegrana na dużej skoczni (K-124 / HS-140) w Trondheim. Tytuł mistrzowski zdobył Joacim Oedegaard Bjoereng, który oddał skoki na odległość 137 i 135 metrów. Na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasował się Halvor Enger Granerud (136,0 / 133,5 m), a podium uzupełnił Jonas Gropen Soegaard (129,0 / 136,5 m).

Miejsca tuż za podium zajęli: Marius Lindvik, Idar Maroe i Jesper Oedegaard. Ta trójka, jak i pozostali skoczkowie mieli jednak znaczącą stratę punktową do podium. W zmaganiach wzięło udział łącznie aż 58 zawodników.