Rune Velta: „Dziś udowodniliśmy, że zasłużyliśmy na złoto MŚ”

Rune Velta, fot. Julia PiątkowskaTak jak podczas Mistrzostw Świata w Falun, tak też i dzisiaj w Lahti, reprezentacja Norwegii nie miała sobie równych. Podopieczni Alexandra Stoeckla pewnie wygrali sobotni konkurs drużynowy. Nad drugimi Niemcami uzyskali aż 28,5 pkt przewagi. – Bardzo się cieszę, bo właśnie dzisiaj udowodniliśmy, że z całą pewnością zasłużyliśmy na złoty medal Mistrzostw Świata – skomentował Rune Velta.

 
Anders Bardal, fot. Julia Piątkowska
Anders Bardal, fot. Julia Piątkowska

Do rywalizacji w sobotnim konkursie drużynowym reprezentacja Norwegii przystąpiła w mistrzowskim składzie. Najwięcej punktów dla drużyny zdobył Anders Bardal, który jako pierwszy reprezentował „kraj wikingów”.

– To był bardzo dobry dzień dla naszej drużyny. Oddaliśmy osiem dobrych skoków i to wystarczyło aby wygrać. Chociaż dzisiaj wiatr dał się nam we znaki, to rywalizacja była dziś bardzo ekscytująca i na wysokim poziomie. Jestem w coraz lepszej formie. Popełniam jeszcze kilka błędów i wciąż mam nad czym pracować, ale powoli wkraczam na właściwe tory – zaznaczył doświadczony 32-latek.

Rune Velta był ostatnim zawodnikiem skaczącym w konkursie. Swoim skokiem Norweg postawił kropkę nad i. 

– Oddaliśmy naprawdę dobre skoki. Bardzo się cieszę, bo właśnie dzisiaj udowodniliśmy, że z całą pewnością zasłużyliśmy na złoty medal Mistrzostw Świata – powiedział po konkursie Velta.

Sporą ilość punktów wywalczył dla swojej drużyny także Anders Fannemel. Najsłabszym ogniwem reprezentacji okazał się być Anders Jacobsen.

 

Źródło: fis-ski.com / vg.no

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram