Anders Bardal: „Chciałbym wygrać z Severinem”

Anders Bardal, fot. Julia PiątkowskaDrugie miejsce w konkursie w Kuopio wywalczył Norweg Anders Bardal. 32-letni zawodnik, który powrócił do rywalizacji zaledwie przed trzema tygodniami, po raz pierwszy tej zimy uplasował się na podium. – Chciałbym wygrać z Severinem, ale póki co jest to niemożliwe, on skacze jak maszyna – powiedział Bardal.

 

Aby uzyskać dobry wynik w dzisiejszym konkursie trzeba było oddać jeden bardzo dobry skok i trafić na dobre warunki pogodowe. Ta sztuka udała się Andersowi Bardalowi. Norweg lądował dziś na 102 metrze i 50 centymetrze, a to pozwoliło mu stanąć na drugim stopniu podium.

– Jestem zadowolony z lokaty jaką uzyskałem, a przede wszystkim z tego, że dzisiejszy konkurs w ogóle mógł mieć miejsce. Drugie miejsce to znakomity wynik, szczególnie że już wkrótce karuzela PŚ zawita w moim rodzinnym Trondheim. Oczywiście chciałbym wygrać z Severinem, ale póki co jest to niemożliwe, on skacze jak maszyna – skomentował doświadczony Norweg. Dodajmy, że ostatnio Bardal był na pucharowym podium w Planicy, w marcu 2014 roku. Zajął wówczas trzecie miejsce. W tegorocznym PŚ, 32-latek plasuje się na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 377 punktów.

Mimo dzisiejszego słabszego skoku Rune Velty i niecobecności Andersa Fannemela, z występu drużyny kraju wikingów, zadowolony był Clas Brede Braathen. – Podczas gdy nasz najlepszy zawodnik w Pucharze Świata musi pauzować, a nasz mistrz świata ma nieudany występ, reszta zespołu pokazuje, jak solidna jest nasza drużyna. Zbliżamy się do ekscytującego finału sezonu – powiedział dyrektor sportowy norweskich skoków.

 

Źródło: fis-ski.com / nrk.no

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram