Anderson, Schrock, Loomis i Larson z tytułami juniorskich mistrzów USA

Steamboat Springs 'Howelsen Hill', fot. St. Paul Ski ClubKompleks skoczni w Steamboat Springs był w czasie minionych kilku dni miejscem rozegrania juniorskich mistrzostw Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich. W poszczególnych kategoriach triumfowali m.in. Emilee Anderson, Somer Schrock i Ben Loomis, a także Casey Larson, który ustanowił nowy rekord średniej skoczni w Kolorado.

 

W kategorii mężczyzn do lat 20 na starcie pojawiło się tylko dwóch zawodników. Lepszy okazał się Somer Schrock, który osiągnął 68 i 69 metrów. Drugi był Nicholas Madden (66,5 / 66,5 m).

W kategorii żeńskiej do lat 20 także w zmaganiach wzięły udział zaledwie dwie zawodniczki. Zwyciężyła Emilee Anderson (69,0 / 68,5 m), która jest jedną z dziewczyn biorących udział w inicjatywie Fly Girls pomagającej młodym skoczkiniom w sportowym rozwoju. Druga była Sabina Gasienica (55,5 / 52,0 m). W rywalizacji żeńskiej do lat 18 jedyną zawodniczką, która oddała skoki była Gabby Armstrong (67,0 / 65,0 m).

Znacznie więcej zawodniczek i zawodników wzięło udział w konkursach pozostałych, młodszych grup wiekowych. Wśród 18-latków najlepszy okazał się Ben Loomis (72,0 / 73,0 m). Drugie miejsce zajął Trevor Edlund (72,0 / 71,0 m), a podium uzupełnił Casey Larson (70,5 / 68,0 m).

W najmłodszej kategorii wiekowej (do 16 roku życia) triumfowali: wśród dziewcząt Cara Larson (69,0 / 66,0 m), a wśród chłopców Stephen Schumann (75,5 / 71,0 m).

Pełne wyniki konkursów indywidualnych >>

W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z centralnej części Stanów Zjednoczonych (Patrick Gasienica, Casey Larson, Trevor Edlund, Ben Loomis).

Pełne wyniki konkursu drużynowego >>

Ostatni dzień rywalizacji przyniósł emocje z powodu nietypowej formuły rywalizacji, polegającej na eliminowaniu poszczególnych zawodników w dwuosobowych pojedynkach. W zmaganiach przypominających konkursy systemu KO w ramach Turnieju Czterech Skoczni wygrali w poszczególnych kategoriach wiekowych: Nate Mattoon (69,0 / 68,5 / 72,0 / 73,0 m) oraz Casey Larson (70,5 / 75,5 / 75,5 / 76,0 m), który w finałowej próbie ustanowił nowy rekord średniej skoczni (HS-75) w Steamboat Springs.

Pełne wyniki konkursu >>

 

Źródło: jncjn2015.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram