Mocni Norwegowie z Fannemelem na Planicę

Anders Fannemel, fot. Stefan PiwowarBardzo mocna reprezentacja Norwegii pojawi się w Planicy podczas finału sezonu Pucharu Świata. Trener Alexander Stoeckl postanowił zabrać na zawody w lotach narciarskich aż ośmiu swoich podopiecznych, wśród których będzie rekordzista świata, Anders Fannemel, który z powodu urazu odpuścił start na wzgórzu Holmenkollen w Oslo.

 
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska

Norwegowie w kwalifikacjach do obu indywidualnych konkursów w Planicy będą mogli wystawić sześciu zawodników. Trener Stoeckl chce mieć jednak możliwość rotacji składem pomiędzy kolejnymi dniami, postanowił więc zabrać do Słowenii aż ośmiu skoczków z kraju Wikingów. W tym gronie są: Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Rune Velta, Anders Jacobsen, Anders Bardal, Andreas Stjernen i Daniel-Andre Tande.

Przed dwoma laty podczas finału PŚ na Letalnicy w Planicy najlepiej spisującym się Norwegiem był Rune Velta, który zdołał uplasować się na drugim miejscu podium. W rywalizacji drużynowej ekipa Stoeckla także zajęła drugą lokatę ustępując tylko słoweńskim gospodarzom.

W tegorocznej klasyfikacji generalnej PŚ w lotach na wysokim, trzecim miejscu znajduje się Fannemel (160 pkt). Ten sam zawodnik jest też najwyżej klasyfikowanym Norwegiem w ogólnej pucharowej „generalce”. Fannemel będzie jednak musiał skupić się na obronie czwartej lokaty, ponieważ szans na wskoczenie na podium już nie ma.

Tej zimy rozegrano już trzy konkursy na skoczniach mamucich (jeden w Tauplitz, dwa w Vikersund). Norwegowie plasowali się podczas tej rywalizacji trzykrotnie w czołowej trójce. Fannemel dwa razy był drugi na Vikersundbakken, trzecią lokatę dołożył Forfang. Jak będzie w Planicy? Dowiemy się niebawem.

 

źródło: skiforbundet.no

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram