You are currently viewing Line Jahr mistrzynią Norwegii

Line Jahr mistrzynią Norwegii

Jahr Line WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Line Jahr mistrzynią NorwegiiNa średniej skoczni Lerberget (K-70) w Trysil rozegrane zostały żeńskie mistrzostwa Norwegii. Najlepsza okazała się doświadczona Line Jahr, która pokonała gościnnie występującą mistrzynię świata, Niemkę Carinę Vogt. – To świetna sprawa, że tak wiele dziewczyn wzięło udział w mistrzostwach – podkreśliła 31-letnia skoczkini.

Vogt Carina lot.Oslo Stefan.Piwowar 300x200 - Line Jahr mistrzynią Norwegii
Carina Vogt, fot. Stefan Piwowar

Line Jahr reprezentująca klub narciarski z Vikersund, okazała się najlepsza w mistrzostwach Norwegii kobiet w Trysil. – To świetna sprawa, że tak wiele dziewczyn wzięło udział w mistrzostwach, to dobrze wróży na przyszłość. Fajnie, że udało mi się pokonać tak utytułowaną zawodniczkę jak Carina – powiedziała po konkursie złota medalistka, która skoczyła 74 i 70,5 metra.

Na drugim miejscu uplasowała się 16-letnia Anna Odine Stroem (klub Alta IF), która w pierwszej serii ustanowiła nowy żeński rekord skoczni (75,0 m). Po drugiej słabszej próbie znalazła się za triumfatorką z notą 237,9 pkt. Trzecią lokatę zajęła Gyda Enger z klubu Hernes IL (224,1 pkt).

Miejsca tuż za podium zajęły: Sara Meloe, Tonje Bakke i Silje Opseth. Łącznie na starcie pojawiło się 15 norweskich zawodniczek.

W rywalizacji gościnnie wzięły udział także reprezentantki Niemiec – Carina Vogt, Katharina Althaus i Ulrike Graessler. W zawodach nie wystartowała jedna z czołowych Norweżek, Maren Lundby. Przypomnijmy, że kilka dni temu karierę zakończyła najbardziej doświadczona skoczkini z kraju Wikingów, Anette Sagen.