Jurij Tepeš: „Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy”

Jurij Tepes, fot. Julia PiątkowskaPo tym jak dwa lata temu Jurij Tepes triumfował na Letalnicy, dziś przed własną publicznością uplasował się na drugim stopniu podium. Słoweński skoczek skacząc w pięknym stylu 223 i 233 metry uzyskał łącznie pięć not 20 punktowych. – Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy. Być u siebie na podium to coś najlepszego – podsumował.

 

Wczoraj wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy, bo wtedy nie wszystko szło zgodnie z planem. Dzisiaj wszystko działało dobrze. To było to czego chciałem – komentował po zawodach Tepes junior.

Jestem w miarę zadowolony z obu dzisiejszych serii. Po pierwszej rundzie byłem trochę zły, jednak postarałem się, aby przekuć to na lepszy występ finałowy. Być u siebie na podium to coś najlepszego – stwierdził Słoweniec, który w tym roku stał już na trzecim stopniu podium podczas konkursu w lotach w Tauplitz.

To dla mnie kolejny konkurs zakończony miejscem w czołowej dziesiątce. Wszystko zadziałało na moją korzyść, mimo iż nad Kraftem miałem tylko 0,1 punktu przewagi – podsumował 26-latek, który w Pucharze Świata w lotach plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 187 punktów. Do trzeciego, Kasaiego traci zaledwie 8 oczek. W generalnej klasyfikacji PŚ jest na 18. lokacie (454 pkt).

 

źródło: fis-ski.com / delo.si

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram