W Szwajcarii powstała pierwsza kryta skocznia narciarska

Mobilna skocznia pod dachem, pomysł Petera Riedla, fot. peter-riedel.info

Skocznia w Lucernie, fot. peter-riedel.infoJak się okazuje, skoki narciarskie to dyscyplina sportu przeznaczona nie tylko na otwarte przestrzenie. Znakomitym tego przykładem jest 8-metrowa skocznia, która z inicjatywy Petera Riedela powstała w Muzeum Transportu w Lucernie. Tam zarówno fani skoków, jak i najmłodsi zawodnicy będą mogli rozpocząć swoją przygodę ze skakaniem na nartach.

 

Współautorami inicjatywy są: Szwajcarski Związek Narciarski, a także Peter Riedel, którego firma od kilku lat zajmuje się montażem innowacyjnych torów najazdowych (m.in. w Trondheim, Czajkowskim, Niżnym Tagilu, Garmisch-Partenkirchen, Courchevel, czy Sapporo).

Skocznia o punkcie K umiejscowionym na 8. metrze została skonstruowana w hali lotniczej Muzeum Transportu w szwajcarskiej Lucernie i w minionym tygodniu została oficjalnie otwarta. W uroczystości wzięli udział m.in. szwajcarski minister sportu Ueli Maurer, a także czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann, który oddał skok na nowym obiekcie. – To nietypowe, ale fajne uczucie. Jest bardzo realistyczne i pozwala na prawdziwe przybliżenie rzeczywistości skoków narciarskich – skomentował utytułowany szwajcarski zawodnik.

W związku z tym, że obiekt będzie wyposażony w specjalne porcelanowe tory najazdowe i maty, możliwe będą na nim skoki przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Każdy kto ukończył szósty rok życia będzie mógł (w cenie biletu do muzeum) oddać skok.

Na skoczni przeprowadzono już pierwsze próby, oto jedna z nich:

Więcej wideo >>>

Warto zaznaczyć, że to kolejny projekt Riedela związany z narciarstwem. W 2012 roku zapoczątkował on funkcjonowanie 4-metrowych przenośnych mini-skoczni narciarskich na terenie Niemiec, na których swoich sił mogli spróbować zarówno najmłodsi adepci sztuki latania na nartach, jak i ciekawi tego sportu kibice.

Więcej o tych projektach można przeczytać tutaj >>>

 

źródło: peter-riedel.info / 20min.ch

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram