'Nordijski Center Račeva' w Žiri, fot. SSK Alpina ŽiriKompleks skoczni Nordijski Center Račeva w Žiri był w piątek miejscem pierwszych tego lata zawodów w skokach narciarskich w Słowenii. Po najcenniejsze trofea sięgnęli Rožle Žagar oraz powracająca po przerwie spowodowanej kontuzją Ema Klinec. W rywalizacji gościnnie wziął udział także utytułowany były słoweński zawodnik, Primož Peterka.

 
Primoz Peterka, fot. Alexander Nilssen
Primoz Peterka, fot. Alexander Nilssen

Zmagania w obu kategoriach (pań i panów) przebiegały na największym obiekcie w Žiri, czyli na skoczni HS-66 (K-60).

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł 25-letni Rožle Žagar, którego kibice mogą pamiętać z oddania pierwszego skoku na przebudowanej Letalnicy w Planicy w marcu tego roku. Tym razem jednak konkurs był rozegrany na znacznie mniejszej skoczni i do triumfu Žagarowi wystarczyły skoki na 61,5 i 66,5 metra. Na drugim stopniu podium uplasował się jego niespełna 18-letni kolega Žiga Jelar (60,0 / 64,5 m), a trzeci był Tomaž Naglič (59,0 / 64,5 m).

Ema Klinec, fot. Frederic Clasen
Ema Klinec, fot. Frederic Clasen

Wciąż solidną sportową formą imponuje 36-letni Primož Peterka, który cztery lata temu oficjalnie zakończył karierę skoczka. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli i triumfator Turnieju Czterech Skoczni (a obecnie trener słoweńskich skoczkiń) sporadycznie pojawia się jednak na skoczni w roli zawodnika. Tym razem skoki na 57 i 58 metrów pozwoliły mu zająć 9. miejsce w gronie 34 startujących.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn >>

Zawody w Žiri miały szczególne znaczenie dla niespełna 17-letniej Emy Klinec, która z powodu powikłań po kontuzji kolana pauzowała przez ostatnie 1,5 roku. Słowenka w pierwszych zawodach po powrocie okazała się zdecydowanie lepsza od swoich konkurentek – do zwycięstwa wystarczyły jej skoki na 60,5 i 61 metrów. Drugie miejsce wywalczyła Nika Križnar (56,0 / 60,0 m), a podium uzupełniła gościnnie startująca w Słowenii Amerykanka – Nita Englund (56,5 / 54,0 m).

Ubrałam numer startowy po raz pierwszy od półtora roku i nie mogę czuć się lepiej po wygraniu mojego pierwszego konkursu po kontuzji kolana. Jestem zadowolona ze swoich skoków jak na tą porę roku. Teraz mam jeszcze więcej energii na całą resztę sezonu oraz wszystkie treningi, przygotowania i konkursy, które nadejdą. Jestem gotowa na poprawianie moich skoków do najwyższego poziomu, jaki jestem w stanie osiągnąć – napisała Klinec na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. 

Pełne wyniki konkursu kobiet >>

 

źródło: informacja własna / SSK Alpina Žiri

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram