Dwa weekendy Pucharu Świata w Polsce w 2016 roku pewne

Zakopiańska Wielka Krokiew i wiślańska skocznia im. Adama Małysza, fot. SkokiPolskaZnamy już pierwsze zmiany, które Komisja Kalendarzowa FIS wprowadziła do terminarzów zawodów Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie odbędzie się konkurs w Szczyrku, jednak polscy kibice nie będą mogli narzekać na brak wrażeń. W Wiśle i Zakopanem odbędą się aż cztery konkursy PŚ.

 

Przedstawiony w kwietniu wstępny kalendarz Pucharu Świata sezonu 2015/16 został nieco zmodyfikowany podczas trwającego spotkania Komisji Kalendarzowej FIS w bułgarskiej Warnie. Z terminarza wypadł planowany na 20 stycznia konkurs na normalnej skoczni w Szczyrku-Skalitem. Zamiast tego w Polsce podczas dwóch weekendów (styczniowego oraz marcowego) zostaną rozegrane cztery konkursy PŚ – po dwa w Wiśle i Zakopanem.

Najlepsi skoczkowie świata zawitają na Wielką Krokiew w dniach 23-24 stycznia 2016 r., natomiast rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się w dniach 4-5 marca 2016 r. Puchar Świata w Beskidach zastąpi planowane na pierwszy weekend marca zawody w niemieckim Willingen.

 

źródło: PZN

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram