Maciej Maciusiak przed LPK w Kranju: „Liderem jest Dawid Kubacki”

Maciej Maciusiak, fot. Bartosz LejaReprezentanci polskiej kadry B trenowanej przez Macieja Maciusiaka ostatnie dni spędzili na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Jest to jeden z ostatnich etapów przygotowawczych do przyszłotygodniowych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. – Można powiedzieć, że skład jest prawie gotowy – przyznał polski szkoleniowiec.

 
Dawid Kubacki, fot. Julia Piatkowska
Dawid Kubacki, fot. Julia Piatkowska

W zgrupowaniu w Zakopanem uczestniczyło sześciu zawodników kadry B: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. Jakub Wolny wciąż nie jest w pełni sił po urazie kolana, którego nabawił się w zeszłym roku i póki co nie trenuje na skoczni. Jak tymczasem dogaduje się cała grupa, która od początku tego sezonu uległa pewnym personalnym przetasowaniom? – My się wszyscy dobrze znamy już od paru dobrych lat, to nie jest tak, że przychodzi ktoś nowy. Tworzymy jedną grupę, w której jest fajna atmosfera. A dobrą atmosferą i ciężką pracą można naprawdę wiele osiągnąć – zapewnia Maciusiak.

Zgrupowania oceniam bardzo pozytywnie. Wiadomo, że jesteśmy jeszcze na takim etapie, na którym zawodnicy popełniają błędy i staramy się, aby tych błędów było jak najmniej, jednak każdy z chłopaków ma już za sobą kilka dobrych skoków. Nie są to jeszcze próby powtarzalne, aby wychodził skok za skokiem, ale nic mnie specjalnie nie zaskoczyło – powiedział 33-letni szkoleniowiec tuż po ostatnich treningowych próbach na Wielkiej Krokwi. Zapytany o wyróżniających się podopiecznych odparł:

– Na bardzo wysokim, solidnym i powtarzalnym poziomie skacze Dawid Kubacki, który jest aktualnie liderem grupy.

Zakopiańska 'Wielka Krokiew', fot. Bartosz Leja
Zakopiańska ‚Wielka Krokiew’, fot. Bartosz Leja

Kadra B ma już za sobą wspólne zgrupowania z grupą Łukasza Kruczka w Szczyrku i Planicy. Jakie dalsze plany mają podopieczni Macieja Maciusiaka? – Dziś kończymy skakanie w Zakopanem jednak trening motoryczny jest rozpisany dla zawodników na każdy dzień. Na skoczni pojawimy się jeszcze w środę w Szczyrku, w piątek wyjeżdżamy do Kranja, a w sobotę mamy pierwsze zawody – mówi trener.

Zapytany o skład reprezentacji na inauguracyjne zawody LPK w Kranju (4-5 lipca), przyznał: – Zastanawiam się jeszcze nad jednym nazwiskiem, ale można powiedzieć, że skład jest prawie gotowy. W poniedziałek zawodnicy z innych kadr będą jeszcze skakać w Zakopanem, także jesteśmy cały czas na bieżąco. Skład podam w środę po treningu w Szczyrku.

Dodajmy, że Polacy będą mogli w Słowenii wystartować 7-osobowym składem, w związku z czym można przypuszczać, że do skoczków kadry B (poza kontuzjowanym Wolnym) dołączy jeden z zawodników kadry A. Nieoficjalnie mówi się, że może być nim Aleksander Zniszczoł.

 

Bartosz Leja, informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram