Konrad Janota dla SP: „Żeby rywalizować z kadrowiczami, trzeba się postarać”

Konrad Janota, fot. Julia PiątkowskaKonrad Janota reprezentujący klub SS-R LZS Sokół Szczyrk w piątkowych zawodach VII Memoriału Olimpijczyków zajął 8. lokatę rywalizując m.in. z reprezentantami kadr narodowych. – Nie spodziewałem się, że jestem w stanie być w czołówce zawodów, w których skakała polska czołówka – przyznał 20-letni zawodnik.

 

Konrad Janota skacząc 97,5 i 100 metrów uplasował się na 8. miejscu w mocno obsadzonym Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku. – Na pewno jest to dla mnie zaskoczenie, tym bardziej, że ostatnio w treningach skakałem raczej słabo. Nie spodziewałem się, że jestem w stanie być w czołowej dziesiątce zawodów, w których skakała polska czołówka – powiedział po konkursie i dodał: –  Jestem zadowolony z moich skoków. Warunki były dość różne, szczególnie w pierwszej serii, w drugiej było już bardziej sprawiedliwie. Nie skupiałem się jednak na warunkach, tylko na swoich skokach.

Zapytany o to, czy możliwa jest rywalizacja z polskimi kadrowiczami, Janota odparł: – Poziom w polskich skokach jest bardzo wysoki i żeby rywalizować z kadrowiczami, trzeba się naprawdę postarać.

Warto zaznaczyć, że skoczek SS-R LZS Sokół Szczyrk do sezonu przygotowuje się poza kadrami narodowymi. – Nie wiem jakie dokładnie treningi ma kadra i na ile różnią się od naszych. Napewno zawodnicy spoza kadr mają ciężej, ponieważ nie mają tyle zgrupowań, gdzie można spokojnie potrenować. Dużo treningów muszę sobie robić sam, bez trenera i to też nie jest na moją korzyść.

Zapytany o sportowe plany na najbliższy czas, Janota powiedział: – Teraz mamy ciężkie treningi, szczególnie siłowe i dlatego skacze mi się czasami w kratkę. Trener Rafał Śliż daje nam wycisk, ale to dobrze. Konkretnych celów na to lato nie mam, chcę po prostu oddawać jak najlepsze skoki.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram