You are currently viewing Już dziś Mistrzostwa Polski w Wiśle (lista startowa, program)

Już dziś Mistrzostwa Polski w Wiśle (lista startowa, program)

Mistrzostwa.Polski.Wisla .lato .2015 plakat - Już dziś Mistrzostwa Polski w Wiśle (lista startowa, program)Już w ten weekend (18-19 lipca) poznamy nowych mistrzów Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Letni czempionat z udziałem najlepszych polskich zawodników zostanie przeprowadzony na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS-134). W rywalizacji wezmą udział wszystkie kadry narodowe polskich skoczków.

Kamil Stoch

Wisla Malinka lato.2014 fot.K.Sluzewska 300x199 - Już dziś Mistrzostwa Polski w Wiśle (lista startowa, program)
Wisła Malinka - skocznia im. Adama Małysza, fot. Katarzyna Służewska

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle to dla naszych kadrowiczów jeden z ostatnich testów przed inauguracją letniego cyklu FIS Grand Prix. Te międzynarodowe zawody odbędą się w Wiśle dwa tygodnie później – w dniach 31 lipca i 1 sierpnia.

W sobotę, 18 lipca w wieczornym konkursie indywidualnym o medale Letnich Mistrzostw Polski powalczą skoczkowie. Kibicować będzie można m.in. obrońcy tytułu Kamilowi Stochowi oraz mieszkańcom Wisły: Piotrowi Żyle i Aleksandrowi Zniszczołowi. Przed rokiem złoto Letnich Mistrzostw Polski na skoczni dużej wywalczył Kamil Stoch, srebro zdobył Piotr Żyła, natomiast brązowym medalistą został Jakub Wolny.

Stoch Kamil lot.zgrupowanie.wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x219 - Już dziś Mistrzostwa Polski w Wiśle (lista startowa, program)
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

W zawodach udział wezmą wszyscy zawodnicy kadr Polskiego Związku Narciarskiego. Na godzinę 18:30 zaplanowano kwalifikacje, a o 20:00 rozpocznie się otwarty konkurs skoków narciarskich. Organizatorzy przygotowali dla kibiców miłą niespodziankę. Po zakończeniu zawodów, około godziny 22:00 na obiekcie im. Adama Małysza rozpocznie się dyskoteka, na którą wstęp będzie bezpłatny.

Dzień później (niedziela, 19 lipca) do rywalizacji staną kombinatorzy norwescy. Wśród nich rok temu medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Paweł Słowiok, srebrnym medalistą został obecny trener kadry Mateusz Wantulok, a na najniższym stopniu podium stanął Szczepan Kupczak. Pierwszą odsłoną zawodów będą skoki do kombinacji w Wiśle-Malince. O godzinie 9:30 odbędzie się seria próbna, a o 10:15 rozpocznie się oceniana seria skoków. Po przeliczeniu uzyskanych odległości na straty czasowe (metodą Gundersena) przeprowadzony zostanie bieg do kombinacji norweskiej na trasie nartorolkowej ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jonidło” w Wiśle, który wyłoni nowego mistrza Polski.

Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Na zawody kombinacji norweskiej obowiązuje wstęp bezpłatny.

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN