wielka krokiew wm

Zakopane 'Wielka Krokiew', fot. Bartosz LejaZawody Letniej Grand Prix, które 2 sierpnia miały odbyć się na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem nie dojdą do skutku. Międzynarodowa Federacja Narciarska w związku z przestarzałym profilem skoczni i złym stanem obiektu nie zezwoliła na rozegranie zawodów. Pod znakiem zapytania staje także styczniowy Puchar Świata.

 

– Takiego certyfikatu Międzynarodowa Federacja Narciarska nie wydała ze względu na stan skoczni. Zmieniony powinien zostać m. in. jej profil. To się nie stało. Na skoczni nie można nawet trenować, o czym mówili niedawno szkoleniowcy. W związku z tym zawody nie odbędą się – poinformował na łamach portalu 24tp.pl prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Andrzej Kozak.

Jeszcze w kwietniu zarządzający obiektem dyrektor Centralnego Ośrodku Sportu w Zakopanem Jacek Bartlewicz informował nas, że nie ma zagrożenia odebraniem Wielkiej Krokwie zawodów Pucharu Świata i Letniej Grand Prix. – Na ten moment nic się w przepisach FIS nie zmieniło, aby Wielka Krokiew nie otrzymała ponownie homologacji. Nie wiem zatem skąd pomysły o odebraniu Zakopanemu Pucharu Świata, zwłaszcza że na tę samą skocznię powraca Letnia Grand Prix w skokach narciarskich – mówił, dodając listę planowanych prac remontowych zaplanowanych jednak na lata 2016-2017. Jak się okazuje inne zdanie na ten temat mieli działacze FIS.

Zobacz wywiad z dyrektorem zakopiańskiego COS >>

Póki co nie wiadomo jak zostanie rozwiązana kwestia kibiców, którzy już zakupili bilety na zakopiańskie zawody LGP. Organizatorzy konkursów rozważają zaoferowanie kibicom biletów na styczniowy Puchar Świata (w 2016 r.), jednak ten, w związku z brakiem certyfikatu obiektu, również jest zagrożony.

 

źródło: 24tp.pl / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram