Maciej Kot: „Mimo nie najlepszych skoków, udało się stanąć na podium”

Maciej Kot, fot. Julia PiątkowskaMaciej Kot po uplasowaniu się na trzecim miejscu w VII Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku potwierdził swoją przynależność do krajowej czołówki zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w Wiśle. – Mimo nie najlepszych skoków, udało się stanąć na podium. Najniższy stopień podium cieszy – przyznał po konkursie.

 

Po pierwszej serii zawodów w Wiśle-Malince, Maciej Kot znajdował się na czwartej lokacie (po skoku na 126,5 metra). Finałowy lot na 127,5 metra pozwolił mu jednak wyprzedzić Piotra Żyłę i uplasować się na trzeciej pozycji.

Nie ukrywałem wcześniej, że walczyłem o medal, dlatego konkurs jest dla mnie satysfakcjonujący. Najniższy stopień podium cieszy. Z samych skoków nie jestem do końca zadowolony, bo w każdym z nich mogłem coś jeszcze poprawić i pojawiły się błędy. Mimo nie najlepszych skoków, udało się jednak stanąć na podium – ocenił rywalizację podopieczny trenera Macieja Maciusiaka.

Jak sam przyznaje, priorytetem pozostaje dla niego sezon zimowy. – Główny cel to zima. Jest dopiero lipiec, jest rezerwa i sporo pracy przede mną. Jeżeli w ten sposób nadal będę pracować, to myślę, że wyniki będą w końcu satysfakcjonujące – powiedział.

Póki co w planach jest jednak rywalizacja na igielicie i starty w Letniej Grand Prix w Wiśle, do których pozostały niespełna dwa tygodnie. – Przez dwa tygodnie można sporo zrobić. Nie spodziewałbym się wielkiego cudu, ale takie skoki pozwolą na wysokie miejsca – ocenił reprezentant klubu AZS Zakopane.

 

źródło: komunikat prasowy PZN / Marcelina Skubis, Anna Karczewska

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram