LGP: Czterech Koreańczyków i jeden Bułgar wystąpi w Wiśle

Vladimir Zografski, fot. Stefan PiwowarDo zbliżającej się inauguracyjnej rywalizacji w ramach LGP na skoczni im. Adama Małysza przystąpią reprezentanci Korei Południowej na czele z Seou Choiem, który udanie rozpoczął sezon w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W Wiśle pojawi się także mistrz świata juniorów z 2011 roku, Bułgar Vladimir Zografski.

 
Seou Choi, fot. Julia Piątkowska
Seou Choi, fot. Julia Piątkowska

Reprezentacja Korei Południowej prowadzona przez Wolfganga Hartmanna, pojawi się w Polsce czteroosobowym składem. W tym gronie będą: Chil-ku Kang, Hyun-Ki Kim, Heung-Chul Choi oraz lider ekipy – Seou Choi. Kibice drużyny z Półwyspu Koreańskiego, największe nadzieje mogą pokładać w występie tego ostatniego. 30-letni Choi bardzo dobrze zaprezentował się w konkursach inaugurujących tegoroczny cykl letniego Pucharu Kontynentalnego – zajął 6. i 19. miejsce i w klasyfikacji generalnej plasuje się na 10. lokacie.

W zeszłym sezonie Koreańczycy z południa zajęli w Wiśle ostatnie, 10. miejsce w rywalizacji drużynowej, a w zmaganiach indywidualnych żadnemu z podopiecznych Hartmanna nie udało się przebrnąć kwalifikacji. Najwyżej z nim uplasował się Hyun-Ki Kim, który był 49.

Do Beskidów na inaugurację Letniej Grand Prix zawita także Bułgar Vladimir Zografski. Przed rokiem 22-latek w Wiśle nie startował.

Zobacz pełny program i składy kadr na LGP w Wiśle >>

 

źródło: informacja własn / skispringen-community.de

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram