Jan Matura, fot. Kata DeakKilka roszad w składzie czeka Czechów przed kolejnymi zawodami Grand Prix (Hinterzarten, Courchevel, Einsiedeln) i Letniego Pucharu Kontynentalnego (Wisła). W zawodach najwyższej rangi lidera kadry Romana Koudelkę zastąpi doświadczony Jan Matura, a w Polsce zaprezentuje się czterech czeskich juniorów.

 

W zawodach z cyklu LGP, które już wkrótce odbędą się w Hinterzarten, Courchevel i Einsiedeln, zaprezentuje się czterech czeskich skoczków skaczących pod wodzą Michala Dolezala i Jakuba Jiroutka. Będą to: Lukas Hlava (18. w Wiśle), Jakub Janda (30.) Antonin Hajek (38.) i Jan Matura, dla którego będzie to pierwszy międzynarodowy start tego lata. Zastąpi on zatem Romana Koudelkę, który poświęci się teraz treningom. Dodajmy, że Czesi w Wiśle zajęli dobre, 4. miejsce w konkursie drużynowym.

To właśnie skocznię im. Adama Małysza już w ten weekend odwiedzi kolejna czwórka naszych południowych sąsiadów, którzy pod okiem trenera Richarda Schallerta będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej LPK. W tym gronie są: Frantisek Holik, Viktor Polasek, Vojtech Stursa i Tomas Vancura. W związku z trzyosobową kwotą startową w każdym z dni konkursowych jeden z Czechów będzie musiał pauzować.

Pozostali czescy kadrowicze (Milos Kadlec, Cestmir Kozisek, Jan Michalek, Filip Sakala) w niedzielę wezmą udział w krajowych zawodach w Łomnicy nad Popelkou.

 

źródło: skoky.net

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram