You are currently viewing LPK we Frenstacie: Kozisek na czele serii próbnej, Murańka z letnim rekordem skoczni!

Kozisek Cestmir fot.A.Sierotnik - LPK we Frenstacie: Kozisek na czele serii próbnej, Murańka z letnim rekordem skoczni!Cestmir Kozisek po skoku na 100,5 metra okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej konkurs indywidualny Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Tuż za nim uplasował się Klemens Murańka, któremu udało się ustanowić nowy rekord skoczni (106,5 metra). Na trzecim miejscu próbne skoki zakończył Włoch, Sebastian Colloredo.

Reprezentant Czech, Cestmir Kozisek okazał się najlepszy w serii próbnej po skoku na 100,5 metra (69.3 punktu). Na drugim miejscu znalazł się triumfator wczorajszego konkursu – Klemens Murańka, który z 16. belki uzyskał 106,5 metra, bijąc jednoczesnie rekord skoczni. Do zwycięzcy stracił 2.2 punktu. Wirtualne podium uzupełnił Sebastian Colloredo po skoku na 102,0 metry.

Za czołową trójką, na czwartej pozycji, uplasował się Ernest Prislic (98,5 m), a na piątym miejscu ex aequo znaleźli się Federico Cecon (103,5m) i Clemens Aigner (99,0m). Siódme miejsce zarezerwował sobie Daniel Wenig (98,5m), a na ósmej pozycji sklasyfikowany został David Siegel (98,5m). Dziewiątą lokatę zajął aktualny lider Letniego Pucharu Kontynentalnego – Anze Lanisek (94,5m), a dziesiątkę zamknął Viktor Polasek ze skokiem na 96,0 metrów.

Najlepszym z Polaków okazał się Klemens Murańka. Na 13. miejscu był Krzysztof Leja (98,0 m / 16. belka), a ex aequo z nim sklasyfikowany został Tomas Vancura. Na 15. miejscu serię zakończył Grzegorz Miętus (100,0 m), 21. był Aleksander Zniszczoł, były już rekordzista obiektu im Jiriego Raski we Frenstacie. (95,0 m). Ex aequo na  23. miejscu znaleźli się Adam Ruda (93,5 metra / 16. belka) i Sebastian Bradatsch. 32. miejsce przypadło Przemysławowi Kantyce (88,5 metra / 16. belka), 34. był Stanisław Biela (88,0 m).

Zawodnicy skakali z 16. i 17. pozycji startowej przy zmiennych warunkach.

Początek pierwszej serii konkursowej już o godzinie 14:00.