You are currently viewing FIS Cup Pań Szczyrk: Zwycięstwo Haralambie, Rajda na podium!

FIS Cup Pań Szczyrk: Zwycięstwo Haralambie, Rajda na podium!

FIS.Cup .Ladies.Szczyrk.lato .2015.podium Lancho Haralambie Rajda fot.Julia .Piatkowska - FIS Cup Pań Szczyrk: Zwycięstwo Haralambie, Rajda na podium!Reprezentantka Polski Kinga Rajda po raz drugi w swojej karierze uplasowała się na podium zawodów FIS Cup. 14-letnia zawodniczka zajęła trzecie miejsce w konkursie rozgrywanym na normalnej skoczni w Szczyrku i została wiceliderką cyklu. Triumfowała skoczkini z Rumunii, Daniela Haralambie, a podium uzupełniła Niemka Aratxa Lancho.

Haralambie Dana Vasilica fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Pań Szczyrk: Zwycięstwo Haralambie, Rajda na podium!
Daniela Vasilica Haralambie, fot. Julia Piątkowska

Daniela Haralambie, która po pierwszej serii ze skokiem na 91 metrów była wiceliderką konkursu, w finale zaatakowała. 92,5 metrowa próba wystarczyła do przeskoczenia wszystkich rywalek i do zwycięstwa. To drugi triumf w zawodach FIS Cup w karierze 18-letniej zawodniczki z Rumunii. Na drugiej lokacie uplasowała się skoczkini zza naszej zachodniej granicy – Arantxa Lancho. Niemka skoczyła 88,5 i 87,5 metra.

Rajda Kinga FIS.Cup .Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Pań Szczyrk: Zwycięstwo Haralambie, Rajda na podium!
Kinga Rajda – wiceliderka FIS Cup, fot. Julia Piątkowska

Dla nas najważniejszą informacją, jest jednak trzecie miejsce Kingi Rajdy. Wczorajsza triumfatorka na półmetku rywalizacji była liderką (92,5 m), w finale skoczyła jednak nieco krócej (82,5 m), jednak to wystarczyło do zmieszczenia się na podium. Polka została także wiceliderką klasyfikacji generalnej cyklu.

Drugą z naszych reprezentantek była Magdalena Pałasz, która ukończyła zmagania na 5. pozycji. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze: Paulina Cieślar, Joanna Szwab i Anna Twardosz. Całą stawkę zamknęły: Kamila Karpiel oraz Joanna Kil. Na starcie nie pojawiła się Katarzyna Pałasz.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup na prowadzeniu nadal jest Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (200 pkt), jednak niewielką, 16 punktową stratę ma do niej Kinga Rajda (184 pkt). Trzecia jest Arantxa Lancho (160 pkt).

Finałowe zawody cyklu odbędą się w dniach 26-27 września w rumuńskim Rasnovie.